REKLAMA

Nie będzie Orszaku Trzech Króli na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 2013 roku 6 stycznia przez Rzeszów przechodził Orszak Trzech Króli. Przed rokiem zgromadził on około 15 tysięcy osób. Tym razem w formie tradycyjnej orszak nie odbędzie się. Można natomiast uczestniczyć w rzeszowskim orszaku online.

Przechwytywanie_105
Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Rzeszów po raz pierwszy dołączył do miast organizujących orszak w 2013 roku. W Polsce pierwszy Orszak Trzech Króli odbył się w 2009 roku w Warszawie. Tym razem, ze względu na sytuację epidemiczną, nie zostanie on zorganizowany w formie tradycyjnej.

Decyzja o odwołaniu orszaku, który miał przejść przez ulice miasta podjęto już wcześniej.

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie, jak wiecie, Rzeszów święto Trzech Króli obchodził hucznie, a liczba uczestników sięgała zawsze kilkunastu tysięcy. Wskutek obostrzeń związanych z pandemią, po rozmowie z ks. Biskupem Ordynariuszem i konsultacji z Sanepidem Akademia Szczęśliwej Rodziny postanowiła, że w roku 2021 Orszak Trzech Króli nie przejdzie fizycznie ulicami Rzeszowa – informowano tuż po świętach.

Każdego roku specjalny scenariusz Orszaku Trzech Króli przygotowywała Agnieszka Przywara. W tym roku stworzyła nowy, dostosowany do formy online. Rzeszowski orszak “wędruje” już po mediach społecznościowych.

Od 30 grudnia do 7 stycznia na Facebooku i Instagramie rzeszowskiego Orszaku Trzech Króli publikowane są “Mansjonowe opowieści” podobne do tych, jakie mieszkańcy mogli słuchać w scenach odgrywanych na trasie orszaku w poprzednich latach. Refleksje zawarte w tegorocznym scenariuszu dotyczą między innymi życia w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Opowieściom towarzyszą fotografie i anegdoty z poprzednich lat.

Zapraszamy Was do publikowania Waszych zdjęć z orszaków, wspomnień, filmików, anegdot związanych z rzeszowskimi orszakami. Niech ta strona ożyje dzięki Wam – zachęcają organizatorzy rzeszowskiego orszaku.

Poniżej publikujemy zdjęcia z czwartej edycji rzeszowskiego Orszaku Trzech Króli!

06-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nie-bedzie-orszaku-trzech-kroli-na-ulicach-rzeszowa-7653-00r2kc