REKLAMA

Nibylandia na rzeszowskich ulicach czyli Teatr Maska świętuje 60-lecie

RZESZÓW. 20 września Teatr Maska będzie obchodził swoje 60-lecie. Tego dnia zobaczymy nie tylko specjalne spektakle. Przygotowano nawet specjalny autobus, którym będzie można dojechać do “Maski” i wysłuchać opowieści o Nibylandii.

maska

W programie nie tylko niezwykły – porywający plastyką i muzyką – “Piotruś Pan” (spektakl dla dzieci od 7 lat, bilety 15 zł, początek: 16.30), ale także wiele dodatkowych atrakcji. Tego wyjątkowego dnia rozciągniemy Nibylandię – krainę dziecięcej wyobraźni – na plac przed teatrem i rzeszowskie ulice.

O godz. 14.00 swoją trasę rozpoczną dwa teatralne autobusy, którymi będzie można dojechać pod Teatr Maska, słuchając podczas podróży opowieści z Nibylandii. W autobusach podróżnych witać będą dyrektor naczelna dyrektor artystyczny Maski. To ich widzowie będą mogli poprosić o “opowieści na życzenie”. Dyrekcja obiecuje, że postara się sprostać nawet najtrudniejszym pomysłom. Autobusy zatrzymywać się będą na wyznaczonych przystankach MPK:
TRASA PIOTRUSIA PANA:
przystanek 1: Łukasiewicza pętla 14.00
przystanek 2: Niepodległości pawilony 14.15
przystanek 3: Niepodległości działki 14.20
przystanek 4: Lwowska szpital 14.30

TRASA WENDY:
przystanek 1: Architektów 14.00
przystanek 2: Witosa park (Real)14.10
przystanek 3:Bł. Karoliny/Sanocka 14.15
przystanek 4:Wyzwolenia/Ofiar Katynia 14.20
przystanek 5:Lubelska Lecznica 14.30

Przejazd teatralnymi autobusami jest bezpłatny, niezbędna jest rezerwacja miejsc: tel.: 17 85 20 614, 85 01 360.

Od 14.30 przed teatrem rozpoczną się animacje, konkursy i zabawy teatralne. Dla tych śmiałków, którzy zwiedzą wszystkie wyznaczone punkty Nibylandii, rozwiążą zagadki Piratów, zagubionych chłopców, Syren i nieśmiałych cieniowych duszków, czekają drobne upominki. Dodatkowo będzie można zwiedzić nową wystawę w Muzeum Lalek Teatralnych i wziąć udział warsztatach z animacji. Udział we wszystkich tych atrakcjach jest bezpłatny, na warsztaty niezbędna jest rezerwacja miejsc.

O 16.30 na dużej scenie teatru rozpocznie się spektakl “Piotruś Pan” w reż. Anny Nowickiej. Przedstawienie opowiadające o niezwykłym chłopcu, który postanowił nigdy nie dorastać oraz o dziewczynie, która wyruszyła z nim do krainy dziecięcej wyraźni, jest ostatnią premierą ubiegłego sezonu, która wraca po wakacyjnej przerwie. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 7 do 107. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Teatrze Maska.

ZDJ. Teatr Maska, materiały nadesłane

15-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nibylandia-na-rzeszowskich-ulicach-czyli-teatr-maska-swietuje-60-lecie