REKLAMA

NFZ pomógł Pro-Familii. Szpital czeka na pierwszych małych pacjentów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już 21 grudnia pierwsi pacjenci mogą meldować się na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie. Placówka wyposażona jest w przestronne pomieszczenia z łazienkami, zaplecze diagnostyczne oraz miejsca wypoczynku dla rodziców i dzieci.

Oddział ma na razie 15 miejsc dla młodych pacjentów. Dla najmłodszych dzieci (do 3 roku życia) przygotowanych jest siedem łóżek, a dla starszych osiem. Użytkownicy szpitala będą mogli liczyć na leczenie w komfortowych warunkach – każdy pokój posiada własną łazienkę oraz schludne i przestronne wnętrze. Na ścianach wiszą kolorowe obrazki i plansze edukacyjne, które przykuwają uwagę dziecka, niwelując stres spowodowany przebywaniem w szpitalu.

Dzięki NFZ oddział będzie w stanie przyjąć wszystkie chore dzieci skierowane na leczenie szpitalne. Najmłodsi będą pod opieką specjalistów, którzy zajmują się chorobami nefrologicznymi. Leczenie obejmie nie tylko problemy dróg moczowych, ale również takie schorzenia jak niewydolność, czy kłębkowe zapalenie nerek.

Szpital jest przyjazny także rodzicom. Ci, którzy z dzieckiem zostaną całą noc, będą mieli możliwość przespania się na wygodnych, rozkładanych łóżkach i fotelach. Czuwanie opiekunów przy pociechach jest darmowe.

Czytelnia, mały plac zabaw, ogromna ściana do malowania i projektor wyświetlający bajki – z tych atrakcji pacjenci będą mogli korzystać w sali wypoczynkowej.

Na oddziale będą wykonywane badania mikrobiologiczne, morfologiczne, biochemiczne oraz obrazowe.

(az)

16-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nfz-pomogl-pro-familii-szpital-czeka-na-pierwszych-malych-pacjentow-az003