REKLAMA

RZESZÓW. Negocjacje ws. podwyżek dla pielęgniarek z KSW nr 2. Brak porozumienia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Związki zawodowe nie doszły w czwartek do porozumienia z dyrekcją Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie w sprawie podwyżek dla pielęgniarek i położnych związanych z porozumieniem zawartym w 2018 roku. Uzgodniono natomiast, że 3 sierpnia dojdzie do kolejnych negocjacji.

QbH6hJ9LsO

Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl

 

W czwartek 15 lipca odbyło się posiedzenie Zespołu Monitorującego z udziałem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Zostało ono zwołane między innymi na wniosek ZOZ Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

Posiedzenie dotyczyło tego, że pielęgniarki i położne nie otrzymały trzeciej transzy podwyżki wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 250 złotych brutto miesięcznie. Porozumienie z dnia 24 lipca 2018 zakładało, że podwyżka miała trafić do pielęgniarek, począwszy od lipca bieżącego roku. Do tego jednak nie doszło.

 

Podczas posiedzenia została pokazana prezentacja slajdowa o sytuacji finansowej Szpitala za pięć miesięcy tego roku i część czerwca, ale nie otrzymaliśmy prognozy finansowej do końca roku. Marszałek Ortyl i dyrektor Rogowska tłumaczyli to brakiem wiedzy czy, kiedy i w jakiej wysokości będą zmiany kontraktu z NFZ – przekazuje w komunikacie przesłanym do mediów Sylwia Rękas, przewodnicząca ZOZ OZZPiP przy KSW Nr 2 w Rzeszowie.

Dyrektor Rogowska przedstawiła w końcu merytoryczną propozycję realizacji trzeciej transzy z Porozumienia z 2018 roku: 100 zł w formie dodatku (zamiast zapisanych w Porozumieniu 250 zł). Związki zawodowe są zaskoczone tą propozycją i formą realizacji porozumienia. Odbiega ona od naszego wyobrażenia, jak powinny być realizowane zapisy porozumienia z 2018 roku – czytamy dalej w oświadczeniu.

 

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl stwierdził, że do szczegółowych negocjacji nie powinno dochodzić w obecności Zespołu Moniturującego i poprosił, by przenieść rozmowy na oddzielne negocjacje pomiędzy dyrekcją szpitala a organizacjami związkowymi. Jednocześnie zadeklarował, że gdyby doszło do jakiegoś patu w tych negocjacjach, to nie wyklucza włączenia się wtedy do tych rozmów

Ostatecznie ustalono, że negocjacje w sprawie pomiędzy dyrekcją szpitala a organizacjami związkowymi odbędą się 3 sierpnia 2021 roku. Do tego czasu mają być znane dane niezbędne do prowadzenia dalszych rozmów. Jeżeli strony dojdą do porozumienia w sprawie realizacji trzeciej transzy podwyżki, to ma ona obowiązywać od 1 lipca bieżącego roku.

 

Źródło: materiały nadesłane

 

15-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)