REKLAMA

Nawałnica w Rzeszowie! Zalane ulice, podtopienia (WIDEO)

|

Nawałnica w Rzeszowie! Zalane ulice, podtopienia (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 640 razy interweniowali podkarpaccy strażacy w ciągu ostatnich 24 godzin, usuwając skutki intensywnych opadów deszczu na Podkarpaciu. W Rzeszowie najbardziej ucierpiała południowa część miasta (Zalesie, Słocina).

Bez nazwy-1_7
Foto: czytelnicy Rzeszów24.pl

640 interwencji wykonali podkarpaccy strażacy ostatniej doby. Usuwali oni skutki nawałnic, jakie przeszły przez Podkarpacie. W Rzeszowie interweniowano 318 razy. Najbardziej ucierpiała południowa część miasta (Zalesie, Słocina). Zalane zostały między innymi ulice: Sikorskiego, Herbowa, Słocińska, Strażacka, św. Faustyny, Zelwerowicza, czy Wieniawskiego.

Nasze działania polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych piwnic w domach i budynkach gospodarczych, udrożnianiu przepustów drogowych. Strażacy pomagali zabezpieczyć workami z piaskiem budynki narażone na podtopienie, a także usuwali połamane konary drzew i drzewa leżące na jezdniach, chodnikach i posesjach. Największą liczbę zdarzeń odnotowaliśmy w powiatach: rzeszowskim, krośnieńskim, sanockim, przemyskim i przeworskim – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik KW PSP w Rzeszowie.

Synoptycy nadal zapowiadają intensywne opady deszczu w powiatach: bieszczadzkim, jarosławskim, leskim, leżajskim, lubaczowskim, przemyskim, przeworskim i sanockim. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 20 mm do 30 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h.

IMGW wciąż utrzymuje trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego w zlewniach Wisłoka, Wisłoki i Sanu. Poziom wody w rzece Wisłok na stacji IMGW w Rzeszowie niebezpiecznie zbliżył się do stanu alarmowego. Stan wody o godzinie 8:10 wynosił 370 centymetrów. Rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy o 70 centymetrów. Woda na szczęście zaczyna powoli się obniżać, ale kolejne opady deszczu mogą spowodować, że Wisłok w Rzeszowie wystąpi z koryta.

 

Sikorskiego aleksandra 2

Przechwytywanie_144

Źródło: KW PSP w Rzeszowie, IMGW
Zdjęcia i wideo: czytelnicy

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nawalnica-w-rzeszowie-zalane-ulice-podtopienia-wideo-1924-00r2kc