REKLAMA

Naukowcy z całego świata będą obradować w WSPiA nad potrzebą reformy prawnokarnej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kilkudziesięciu ekspertów z zakresu prawa karnego z całego świata weźmie udział w czterodniowej konferencji na temat „Potrzeba reformy prawnokarnej”. Dyskusja zorganizowana zostanie w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Podczas dyskusji swoje referaty wygłoszą naukowcy z Japonii, Turcji, Niemiec i Polski. Organizatorem konferencji są Katedry Prawa Karnego WSPiA oraz UJ.

Międzynarodowa polsko-niemiecko-japońsko-turecka konferencja naukowa jest częścią obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. – To bardzo ważne wydarzenie naukowe nie tylko w naszej Uczelni. Konferencje organizujemy wspólnie z Katedrą Prawa Karnego UJ. Do Polski przyjedzie elita karnistów w całego świata. Ich dyskusja może przyczynić się do ulepszenia polskiego prawo dawstwa. Przysłuchujący się referatom m.in. prof. Andrzej Zoll wielokrotnie uczestniczył w reformach naszego prawa karnego. Dlatego jego udział w dyskusji może zaowocować nowymi propozycjami przepisów np. usprawniających działanie naszego wymiaru sprawiedliwości – tłumaczy Przemysław Pawlak, Rzecznik Prasowy WSPiA.

Na zaproszenie Uczelni do Rzeszowa przyjadą karniści z Osaki, Tokio, Kioto, Frankfurtu, Stambułu, Krakowa, Poznania i Łodzi. Wśród prelegentów są wybitni polscy prawnicy m.in. wykładowcy WSPiA prof. Andrzej Zoll i prof. Zbigniew Ćwiąkalski oraz prof. Włodzimierz Wróbel, kierownik Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja na temat „Potrzeb reformy prawnokarnej” podzielona została na dwie części. Pierwsza odbędzie się w rzeszowskim kampusie WSPiA. Druga zorganizowana zostanie w Krakowie na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Podczas dyskusji w Rzeszowie, która potrwa dwa dni od 15 do 16 września 2015 r., poruszonych zostanie wiele tematów ważnych w świetle prawa międzynarodowego.

Podczas międzynarodowej konferencji w WSPiA będzie można poznać zmiany w prawie karnym w obszarze warunkowego zawieszenia kary oraz zjawisko mulitkulturowości w reformie prawa karnego. Uczestnicy dyskusji opowiedzą o potrzebach i propozycjach reformy przestępstw przeciwko życiu w Niemczech, problemach naukowych reform prawno-karnych oraz zmianach modelu odpowiedzialności karnej.

W trakcje konferencji przedstawione zostaną także propozycje reformy prawa karnego poprzez zmianę prawa cywilnego oraz reformy prawa karnego w Japonii od 2000 r. W dyskusji przedstawione zostaną także potrzeby reform w tureckim prawie karnym w XX w. i nowe ustawy prawno-karne w początkach XXI w. oraz prawnokarne problemy małżeństw dzieci w Turcji.

Międzynarodowa polsko-niemiecko-japońsko-turecka konferencja naukowa na temat „Potrzeby reformy prawnokarnej” jest kontynuacją dyskusji rozpoczętej rok temu w Stambule w Turcji. Jej celem jest wymiana doświadczeń i rozwiązań w prawie karnym stosowanych na całym świecie. Konferencja jest także częścią trwających od początku roku obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl.

Organizatorem konferencji jest Katedra Prawa Karnego Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Katedra Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyskusja odbędzie się w dniach 15 – 16 września w Sali konferencyjnej WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

PROGRAM KONFERENCJI:

15.09.2015 wtorek
9:30 – 12:00 SEMINARIUM
Prof. dr. dr. h.c. mult. Keiichi Yamanaka: Reformy prawa karnego w Japonii od 2000 r.
Prof. dr. dr. h.c. Hakan Hakeri: Potrzeby reform w tureckim prawie karnym w XX. w. i nowe ustawy prawno-karne w początkach XXI w.
Prof. dr. hab Jacek Giezek: Potrzeba reform prawno-karnych jako problem naukowy. O możliwości uzasadnienia zmiany modelu odpowiedzialności karnej.

14:00 – 16:30 SEMINARIUM
Prof. dr. dr. h.c. Jan C. Joerden: Reforma prawa karnego poprzez zmianę prawa cywilnego?
Prof. dr hab. dr h.c. Andrzej Zoll: Reforma prawa karnego w obszarze warunkowego zawieszenia kary.

16.09.2015 środa
9:30 – 12:00 SEMINARIUM
Prof. dr. hab. dr. h.c. Andrzej J. Szwarc: Zjawisko mulitkulturowości w reformie prawa karnego.
Prof. dr. Gunnar Duttge: Reforma przestępstw przeciwko życiu w Niemczech: Potrzeba i propozycje reform.
Prof. dr dr h.c. Yener Ünver: Małżeństwa dzieci w Turcji.

WSPiA - Rzeszow

materiał nadesłany

10-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

naukowcy-z-calego-swiata-beda-obradowac-w-wspia-nad-potrzeba-reformy-prawnokarnej