RZESZÓW / PODKARPACIE. Kilkudziesięciu ekspertów z zakresu prawa karnego z całego świata weźmie udział w czterodniowej konferencji na temat „Potrzeba reformy prawnokarnej”. Dyskusja zorganizowana zostanie w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Podczas dyskusji swoje referaty wygłoszą naukowcy z Japonii, Turcji, Niemiec i Polski. Organizatorem konferencji są Katedry Prawa Karnego WSPiA oraz UJ.
Międzynarodowa polsko-niemiecko-japońsko-turecka konferencja naukowa jest częścią obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. – To bardzo ważne wydarzenie naukowe nie tylko w naszej Uczelni. Konferencje organizujemy wspólnie z Katedrą Prawa Karnego UJ. Do Polski przyjedzie elita karnistów w całego świata. Ich dyskusja może przyczynić się do ulepszenia polskiego prawo dawstwa. Przysłuchujący się referatom m.in. prof. Andrzej Zoll wielokrotnie uczestniczył w reformach naszego prawa karnego. Dlatego jego udział w dyskusji może zaowocować nowymi propozycjami przepisów np. usprawniających działanie naszego wymiaru sprawiedliwości – tłumaczy Przemysław Pawlak, Rzecznik Prasowy WSPiA.
Na zaproszenie Uczelni do Rzeszowa przyjadą karniści z Osaki, Tokio, Kioto, Frankfurtu, Stambułu, Krakowa, Poznania i Łodzi. Wśród prelegentów są wybitni polscy prawnicy m.in. wykładowcy WSPiA prof. Andrzej Zoll i prof. Zbigniew Ćwiąkalski oraz prof. Włodzimierz Wróbel, kierownik Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Konferencja na temat „Potrzeb reformy prawnokarnej” podzielona została na dwie części. Pierwsza odbędzie się w rzeszowskim kampusie WSPiA. Druga zorganizowana zostanie w Krakowie na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Podczas dyskusji w Rzeszowie, która potrwa dwa dni od 15 do 16 września 2015 r., poruszonych zostanie wiele tematów ważnych w świetle prawa międzynarodowego.
Podczas międzynarodowej konferencji w WSPiA będzie można poznać zmiany w prawie karnym w obszarze warunkowego zawieszenia kary oraz zjawisko mulitkulturowości w reformie prawa karnego. Uczestnicy dyskusji opowiedzą o potrzebach i propozycjach reformy przestępstw przeciwko życiu w Niemczech, problemach naukowych reform prawno-karnych oraz zmianach modelu odpowiedzialności karnej.
W trakcje konferencji przedstawione zostaną także propozycje reformy prawa karnego poprzez zmianę prawa cywilnego oraz reformy prawa karnego w Japonii od 2000 r. W dyskusji przedstawione zostaną także potrzeby reform w tureckim prawie karnym w XX w. i nowe ustawy prawno-karne w początkach XXI w. oraz prawnokarne problemy małżeństw dzieci w Turcji.
Międzynarodowa polsko-niemiecko-japońsko-turecka konferencja naukowa na temat „Potrzeby reformy prawnokarnej” jest kontynuacją dyskusji rozpoczętej rok temu w Stambule w Turcji. Jej celem jest wymiana doświadczeń i rozwiązań w prawie karnym stosowanych na całym świecie. Konferencja jest także częścią trwających od początku roku obchodów 20-lecia Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl.
Organizatorem konferencji jest Katedra Prawa Karnego Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Katedra Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyskusja odbędzie się w dniach 15 – 16 września w Sali konferencyjnej WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.
PROGRAM KONFERENCJI:
15.09.2015 wtorek 9:30 – 12:00 SEMINARIUM Prof. dr. dr. h.c. mult. Keiichi Yamanaka: Reformy prawa karnego w Japonii od 2000 r. Prof. dr. dr. h.c. Hakan Hakeri: Potrzeby reform w tureckim prawie karnym w XX. w. i nowe ustawy prawno-karne w początkach XXI w. Prof. dr. hab Jacek Giezek: Potrzeba reform prawno-karnych jako problem naukowy. O możliwości uzasadnienia zmiany modelu odpowiedzialności karnej.
14:00 – 16:30 SEMINARIUM Prof. dr. dr. h.c. Jan C. Joerden: Reforma prawa karnego poprzez zmianę prawa cywilnego? Prof. dr hab. dr h.c. Andrzej Zoll: Reforma prawa karnego w obszarze warunkowego zawieszenia kary.
16.09.2015 środa 9:30 – 12:00 SEMINARIUM Prof. dr. hab. dr. h.c. Andrzej J. Szwarc: Zjawisko mulitkulturowości w reformie prawa karnego. Prof. dr. Gunnar Duttge: Reforma przestępstw przeciwko życiu w Niemczech: Potrzeba i propozycje reform. Prof. dr dr h.c. Yener Ünver: Małżeństwa dzieci w Turcji.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.