REKLAMA

NASZA INTERWENCJA. Nielegalny zrzut szamba do rzeki w biały dzień? Apel dyrektora Wód Polskich (ZDJĘCIA)

ZACZERNIE / PODKARPACIE. W środę 23 sierpnia 2023 r. nasza redakcja została poinformowana o prawdopodobnie nielegalnym zrzucie zanieczyszczeń do rzeki Czarna w miejscowości Zarzecze (Gmina Trzebownisko). Podjęliśmy interwencję. Trwają ustalenia i badania, które przeprowadza Państwowe Gospodarstwo Wodne – Wody Polskie. 

367591831_1028821025214927_3124471893619357220_n (1)

 Pracownicy naszego wydziału kontroli udali się na miejsce i na szczęście stwierdzili, że ten wóz asenizacyjny nie został opróżniony, ponieważ na dokumentacji fotograficznej nie widać śladów piany. Nie ma oczywiście martwych śniętych ryb. Najprawdopodobniej operator tego wozu asenizacyjnego dokonał płukania tego węża. Tak czy inaczej dokonaliśmy zgłoszenia formalnego na policję z art. 478 p.w. Ponieważ też mycie pojazdów jest zabronione w rzekach. Dalsze czynności, ustalenie sprawcy które nie leży w naszych kompetencjach będzie po stronie policji. Chciałem bardzo podziękować za zaangażowanie, za postawę obywatelską czytelnikowi Rzeszów24. Bardzo uskuteczni i usprawni przekazywanie danych, jeżeli tego typu zdarzenia będą bezpośrednio wysyłane na nasze 24 godzinne centrum monitorowania zagrożeń. Gdzie mamy całodobową obsługę- informuje i apeluje Krzysztof Gwizdak p.o. Zastępca Dyrektora ds Ochrony Przed Powodzią i Suszą. 

Infolinia do zgłaszania incydentów 22 470 10 01 e-mail: zk.sd@wody.gov.pl

unnamed (4)

 

Jakie działania podjęły władze Gminy Trzebownisko?

Po udaniu się na miejsce Straży Gminnej, i po spotkaniu z tym Panem, który do Was zgłosił, powiedział że nie jest pewny czy woda była pompowana do beczkowozu, czy coś poprostu wylewane. Z tego co wiemy służby sanepidu mają przyjechać i skontrolować, czy było coś faktycznie do tej wody wylewane. – mówił wójt Gminy Trzebowsnisko Lesław Kuźniar.

Będziemy na bieżąco informować postępach w tej sprawie. 

zdjęcia: materiały nadesłane / Wody Polskie Rzeszów

24-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)