REKLAMA

NASZ PATRONAT: 19. Małopolska Giełda Agroturystyczna oraz 5. Targi Ogrodnicze. Gość specjalny – Zbigniew Wodecki

KRAKÓW / MAŁOPOLSKA. W dniach od 23 kwietnia (10.00-18.00) do 24 kwietnia (9.00-16.00)  br. na terenie campusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Al. 29 Listopada) odbywać się będzie XIX Małopolska Giełda Agroturystyczna oraz V  Targi Ogrodnicze.

Celem XIX Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej jest promocja coraz modniejszej w ostatnich latach turystyki wiejskiej, a także tradycji kulturowej i regionalnej, połączona z przedstawieniem atrakcyjnej oferty wypoczynku mieszkańcom miast z całej Małopolski. Podczas Giełdy jak co roku odbywać się będą prezentacje gospodarstw agroturystycznych, kiermasze, degustacje potraw i napojów regionalnych, pokazy kulinarne, wystawy rękodzieła ludowego, konkursy i zabawy dla dzieci. Planowana jest wystawa zwierząt gospodarskich, a także prezentacja twórczości zespołów folklorystycznych.

W ramach V Targów Ogrodniczych odbędą się prezentacje firm związanych z branżą ogrodniczą-szkółkarskich, nasienniczych, nawozowych itp. , warsztaty florystyczne oraz zwiedzanie najnowocześniejszej szklarni w regionie. W ramach wydarzenia odbędzie się konkurs o Puchar Rektora UR w kategorii „Najsympatyczniejszy Wystawca”. Gościem specjalnym Giełdy będzie Zbigniew Wodecki.

W trakcie wydarzenia planowana jest organizacja dwóch konkursów – pierwszy o Puchar Rektora UR „Grand Prix XIX MGA” w kategorii „Najsympatyczniejszy Wystawca”, w którym głosować będą osoby odwiedzające Giełdę. Wśród biorących udział w głosowaniu rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Dodatkowo zorganizowany zostanie Konkurs Potraw i Produktów Regionalnych „Agroturystyczny Stół”, w którym uczestnikami będą wystawcy, którzy zgłoszą się do konkursu. Produkty będą oceniane w trzech kategoriach: potrawa, przekąski, desery, napoje. Oceny potraw konkursowych dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów Giełdy. Nagrodą główną w każdej z kategorii będzie puchar i dyplom.

Organizatorami  XIX Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej są: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Małopolską Izbę Rolniczą, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego o/Kraków, Stowarzyszenia Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.

B1

materiały nadesłane

14-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nasz-patronat-19-malopolska-gielda-agroturystyczna-oraz-5-targi-ogrodnicze-gosc-specjalny-zbigniew-wodecki