REKLAMA

Nastoletni imigranci UCIEKAJĄ z domu dziecka. “Ich celem są Niemcy!”

WOJ WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest wciąż napięta. Podczas gdy środowiska lewicowe apelują o przyjmowanie imigrantów, okazuje się, że ci wcale nie chcą pomocy Polaków. Umieszczeni w domu dziecka nastoletni imigranci najzwyczajniej w świecie z niego uciekają.

Kuriozalna sytuacja dotknęła dom dziecka w Kętrzynie. Umieszczeni w nim nastoletni, nielegalni imigranci regularnie uciekają z ośrodka. Udają się na zachód, a ich celem najprawdopodobniej są Niemcy. Dotychczas do domu dziecka trafiło 49 imigrantów, które po skontaktowaniu się ze sobą przez internet po prostu uciekają. Są to osoby w wieku od 15 do 17 lat, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Ich zachowanie zszokowało dyrekcję ośrodka.

– Jedni są u nas krócej, inni dłużej. – przekazała dyrektor – Ostatnio najdłużej jedna osoba była dwa tygodnie. Ci, którzy są otwarci na rozmowy z nami, wskazują, że mają swoje cele, że chcą się przedostać na Zachód Europy. Mimo, że im tłumaczymy, że są wobec nich prowadzone procedury o udzielenie ochrony międzynarodowej, że sami o nią prosili, to jednak te osoby oddalają się z naszego domu.

Dyrekcja podkreśla, że dzieci imigrantów są traktowane na równi z dziećmi polskimi. Powodem ucieczek nie jest zatem prześladowanie czy nierówne traktowanie w ośrodku.

– Kilka razy zdarzyło się, że służby zatrzymały tych nastolatków i ich do nas odwieziono. Niestety, oni za 2-3 dni znowu samowolnie się oddalali. Ci nastolatkowie, którzy trafiają do nas w tym roku, mają zupełnie inne oczekiwania, nie interesuje ich dłuższy pobyt w Polsce – ujawniają władze domu dziecka.

Sprawa młodych imigrantów dobitnie pokazuje, iż osobom przybyłym do Polski ze wschodu nie zależy wcale na pobycie w Polsce. Wbrew narracji lewicowych aktywistów, traktują oni Polskę jedynie, jako drogę na Zachód.

15-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nastoletni-imigranci-uciekaja-z-domu-dziecka-ich-celem-sa-niemcy-6554