REKLAMA

Narodowe czytanie w Rzeszowie. Tym razem “Przedwiośnie”

 

8 września obok fontanny multimedialnej, przy alei Lubomirskich odczytana zostanie powieść „Przedwiośnie”. Wydarzenie to jest organizowane z okazji VII Narodowego Czytania 2018 przez Urząd Miasta Rzeszowa.

foto: Pixabay

Rozpoczęcie Narodowego Czytania jest planowane na godzinę 16:00.  Mieszkańcy Rzeszowa oraz Podkarpacia, a także zaproszeni goście przeczytają wybrane fragmenty powieści Stefana Żeromskiego pt.”Przedwiośnie”.

Nie bez przypadku wybór padł właśnie na to dzieło, które doskonale wpisuje się w tematykę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję nabyć pamiątkową pieczęć Kancelarii Prezydenta  prywatnych wydań powieści.

Planowane są także zdjęcia z wykorzystaniem rozmaitych rekwizytów. Co więcej, zostanie zorganizowany także quiz. Na dzieci czekają liczne atrakcje takie jak warsztaty, pokazy baniek mydlanych i gry. Przewidziano również drobne niespodzianki.

W czasie Narodowego Czytania będą także trwały warsztaty rękodzieła „Orły i sokoły”. O godzinie 20:00 wydarzenie zwieńczy pokaz fontanny multimedialnej.

Źródło: UM Rzeszów

 

23-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

narodowe-czytanie-w-rzeszowie-tym-razem-przedwiosnie