REKLAMA

Narkotyki w akademiku. Student hodował marihuanę i sprzedawał ją kolegom

Prawie 50 gramów marihuany znaleźli policjanci z wydziału kryminalnego w jednym z rzeszowskich akademików. Schowane w nocnej szafce narkotyki należały do 22-letniego mieszkańca Zawichostu. Pochodzące z własnej uprawy narkotyki mężczyzna udzielał i sprzedawał innym osobom.

marihuanaPolicjanci otrzymali informacje o przechowywaniu narkotyków przez jednego ze studentów rzeszowskiego akademika. Na miejscu okazało sie, że w jego pokoju faktycznie znajduje się susz roślinny. Policjanci znaleźli także wagę elektroniczną ze śladami narkotyku. W związku z tym 22-latek został zatrzymany. Wstępne badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana w ilości niemal 50 gramów. Prowadzący postępowanie policjanci ustalili, że susz pochodzi z konopi wyhodowanych przez 22-latka. Otrzymany narkotyk przywiózł do akademika, gdzie sprzedawał go znajomym. Waga służyła mu do jego porcjowania.

Wstępne ustalenia wskazują, że kilkunastokrotnie sprzedał marihuanę przynajmniej dwóm osobom. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy, posiadania oraz udzielania, w tym dla korzyści majątkowej środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają obecnie dalsze czynności wyjaśniające.

Prowadzący śledztwo prokurator z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem opuszczania kraju.

KWP

 

13-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)