REKLAMA

Namierzyli i zlikwidowali 4 agencje towarzyskie (VIDEO, FOTO)

|

Namierzyli i zlikwidowali 4 agencje towarzyskie (VIDEO, FOTO)

Śledztwo prowadzone przez policjantów CBŚP z Rzeszowa i prokuratorów z wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie doprowadziło do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Czterem osobom przedstawiono zarzuty. Podczas likwidacji 4 agencji towarzyskich w Krakowie policjantów z CBŚP wsparli koledzy z KWP w Rzeszowie.

W trakcie śledztwa policjanci CBŚP z Zarządu w Rzeszowie wspólnie z prokuratorami Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać na terenie Krakowa i Zakopanego w ciągu ostatnich siedmiu lat. Śledczy szacują, że w wyniku przestępczego procederu mogli zarobić ponad 10 milionów złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy i “zatrudniać” w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji.

W miniony weekend policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa wspierani przez swoich kolegów z Zespołów Specjalnych z Zarządów w Krakowie, Lublinie, Łodzi i z Warszawy oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zlikwidowali na terenie Krakowa cztery agencje towarzyskie. W trakcie akcji zatrzymano łącznie 16 osób, w tym cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Po wstępnych wyjaśnieniach 12 osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka. W trakcie przeszukań zabezpieczono między innymi kilkadziesiąt telefonów przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych publikowanych w internecie, elementy broni palnej, pałki teleskopowe i gazy obezwładniające. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochód, pieniądze oraz nieruchomość, o łącznej wartości około miliona złotych.

W Małopolskim Wydziale zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie czworgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej strukturze przestępczej oraz czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne w kilkunastu wynajmowanych do tego celu mieszkaniach. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przez śledczych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące czworo podejrzanych.

CBŚP


20-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

namierzyli-i-zlikwidowali-4-agencje-towarzyskie-video-foto-8295