REKLAMA

Największe spotkanie samorządowców z Polski i Rosji odwołane

RZESZÓW.  W związku z agresją Rosji na Ukrainę, Marszałek Senatu odwołał Forum Regionów Polska-Rosja, które miało się odbyć w Gdańsku 15 i 16 kwietnia.

O podjęcie takiej decyzji apelowali przede wszystkim marszałek Władysław Ortyl i Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego , Wojciech Buczak. Forum organizowano od pięciu lat i stanowiło największe spotkanie samorządowców z Polski i Rosji.

aaaaaa

Marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz zdecydował jednak, że w tym roku Forum się nie odbędzie., ponieważ nie pozwala na to obecna sytuacja polityczna.

Marszałek Władysław Ortyl informuje, ze ta decyzja jest zgodna z  oczekiwaniami samorządu województwa podkarpackiego. Dodaje, ze wcale nie oznacza to zerwania relacji partnerskich, a jedynie wstrzymanie się do czasu unormowania stosunków politycznych, dyplomatycznych i gospodarczych. Priorytetem dla dla naszego województwa jest współpraca z regonami Ukrainy w zakresie kontaktów zagranicznych.

 

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

najwieksze-spotkanie-samorzadowcow-z-polski-i-rosji-odwolane