REKLAMA

Najsilniejsi mężczyźni świata rywalizowali w Baszni Dolnej na Podkarpaciu. Niebawem relacja na Eurosporcie (ZDJĘCIA)

BASZNIA DOLNA / PODKARPACIE. Czy są aż tak silni mężczyźni aby ruszyć z miejsca samolot? Są! A swoje nieograniczone możliwości prezentowali na Podkarpaciu.

W niedzielę 6 września w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej na Roztoczu odbyły się jedyne w Polsce zawody z cyklu MHP Strongman Champions League. W rywalizacji której organizatorem była Akademia Sportu w Lubaczowie, zmierzyło się dwunastu zawodników z Łotwy, Finlandii, Estonii, Węgier, Słowenii, Litwy, Szwecji, Czech i Polski.

Wśród konkurencji, w których rywalizowali strongmani były m.in.  przeciąganie  ciągnika siodłowego, wyciskanie platformy z bolidem PRz Racing Team, martwy ciąg, waga płaczu, załadunek betonowych kul czy wnoszenie ponad dwustukilowych ciężarów po  schodach na czas. Zwycięzcą zawodów  został Polak Grzegorz “Kruszyna” Szymański, który zdobył największą łączną liczbę punktów we wszystkich konkurencjach.

W przeddzień imprezy zawodnicy brali udział w realizacji materiałów filmowych, które posłużą jako zwiastuny relacji z zawodów. Będą one także promować dwie podkarpackie marki – PZL Mielec oraz Autosan. W Mielcu lider klasyfikacji Krzysztof Redzikowski przeciągał po płycie lotniska ważący ponad 9 ton samolot PZL M-28, natomiast na sanockim rynku strongmani zmierzyli się z jednym z autokarów produkowanym przez Autosan.

Całość wydarzenia zostanie emitowana za pośrednictwem stacji Eurosport  w 89 krajach na całym świecie.

Zawody w Baszni Dolnej były jednym z przystanków na trasie cyklu MHP Strongman Champions League, który rozpoczął się rywalizacją w Szanghaju, a zakończy finałem w Malezji.

DSC06097_1200

Źródło: Fot. Krzyszfot Zajączkowski
Dep. Promocji i Współpracy Gospodarczej

08-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

najsilniejsi-mezczyzni-swiata-rywalizowali-w-baszni-dolnej-na-podkarpaciu-niebawem-relacja-na-eurosporcie-zdjecia