REKLAMA

Najlepsza położna w Polsce pracuje na Podkarpaciu!

Janina Frączek z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie wygrała ogólnopolski konkurs “Położna na medal”. Jej wkład w wykonywaną pracę doceniły pacjentki.

Przechwytywanie_21

Foto: Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie / materiały prasowe

W szóstej edycji konkursu na najlepszą położną w Polsce zwyciężyła Janina Frączek z Krosna. Uhonorowały ją pacjentki, oddając na nią 960 głosów. Drugie miejsce zajęła Ewa Klik z Warszawy (814 głosów), trzecie Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej (789 głosów).

Praca położnej to dla mnie nie tylko wyuczony i praktykowany od lat zawód. To codzienny, niewiarygodnie bliski kontakt z ludźmi, bez którego, przyznaję, nie wyobrażam sobie życia. Mam to szczęście, że spotykam i towarzyszę im w jednym z prawdopodobnie najpiękniejszych momentów w ich życiu, kiedy zostają rodzicami. A ten moment zapamiętuje się na całe życie – mówi Janina Frączek, położna na medal.

Janina Frączek od początku swej drogi zawodowej, czyli od 32 lat, pracuje w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym krośnieńskiego szpitala. Podczas swojej kariery przyjęła tysiące porodów.

Położna jest zawodem wymagającym powołania. Opieka nad ciężarnymi, świeżo upieczonymi mamami i noworodkami, a często również wsparcie jakie położne dają całym rodzinom wiążą się ze szczególną odpowiedzialnością i zaangażowaniem.

Jest nam niezmiernie miło, iż wśród kadry szpitala jest osoba, która została dostrzeżona przez pacjentki w skali kraju. Dyrekcja przygotowuje się do oficjalnych gratulacji dla pani Janiny Frączek. Krośnieński Szpital prowadzi liczne działania mające na celu honorowanie pracowników, którzy wykazują się pozytywną postawą, a także przez swoje umiejętności zawodowe, personalne budują przyjazny wizerunek krośnieńskiego Szpitala – powiedział Piotr Czerwiński, dyrektor krośnieńskiego szpitala.

W konkursie “Położna na medal” wybierane są trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne w poszczególnych województwach. Głosowanie trwało od 1 kwietnia do 31 grudnia. Patronat honorowy nad projektem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja “Rodzić po Ludzku”, Stowarzyszenie “Dobrze Urodzeni” oraz Polskie Centrum Edukacji.

Ważny jest cel konkursu: podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność – podsumowała Krystyna Krygowska – podsumowała oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego szpitala w Krośnie.

Źródło: Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie / inf. prasowa

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

najlepsza-polozna-w-polsce-pracuje-na-podkarpaciu-973-00r2kc