REKLAMA

Najlepsi polscy żużlowcy przyjadą na Hetmańską! Rzeszów gospodarzem finału Złotego Kasku

W piątkowe popołudnie Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła terminarz na sezon 2020. Wynika z niego, że na stadionie Stali zostanie rozegrany finał Złotego Kasku. Są to zawody indywidualne, w których startują najlepsi polscy żużlowcy.

Przechwytywanie_21_1_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

W piątek poznaliśmy terminarz żużlowego sezonu 2020. Sezon na stadionie przy ulicy Hetmańskiej rozpocznie się 2 kwietnia od eliminacji do Złotego Kasku. 4 i 5 kwietnia wystartuje pierwsza kolejka żużlowej II ligi, w której wystartuje Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.

Według terminarza podanego GKSŻ na 9 kwietnia zaplanowano w Rzeszowie eliminacje do Brązowego Kasku, w których to ścigają się zawodnicy do 21. roku życia. Natomiast 13 kwietnia, czyli w Lany Poniedziałek na Hetmańskiej 69 będą się ścigali najlepsi w Polsce żużlowcy, którzy powalczą w finale Złotego Kasku.

Złoty Kask to turniej organizowany przez Polski Związek Motorowy od 1961 roku. Przed laty zawody Złotego Kasku były podzielone na rundy i miały klasyfikację generalną. Obecnie jest to turniej, przed którym rozgrywa się eliminacje. Warto wspomnieć, że pierwszą edycję Złotego Kasku wygrał Florian Kapała, reprezentujący wówczas Stal Rzeszów.

 

 

W listopadzie informowaliśmy, że 26 września 2020 roku na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się finałowa runda Mistrzostw Świata w Long Tracku. Long track to odmiana żużla, w której pod taśmą staje nie czterech, a pięciu zawodników. Tor żużlowy musi mieć co najmniej 350 metrów długości. Rzeszowski owal liczy 395 metrów i to właśnie na nim rozstrzygną się ostateczne losy mistrzostw naszego globu w tej odmianie speedway’a.

 

21-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

najlepsi-polscy-zuzlowcy-przyjada-na-hetmanska-rzeszow-gospodarzem-finalu-zlotego-kasku-1080-00r2kc