REKLAMA

Nagroda dla Uniwersytetu Rzeszowskiego w prestiżowym rankingu ELSEVIER

W dniach 3-4 grudnia miała miejsce konferencja o nazwie „Polskie uczelnie w światowej perspektywie” organizowana przez wydawnictwo ELSEVIER oraz Fundację Edukacyjną „PERSPEKTYWY konferencji”. Reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski prof. dr hab. Marek Koziorowski odebrał nagrodę za największy wpływ na umiędzynarodowienie polskiej nauki w obszarze Nauk Rolniczych i Przyrodniczych.

_DSC1504a

Uniwersytet Rzeszowski był również nominowany w obszarze Nauk Humanistycznych. Podstawą nominacji był „imponujący wzrost liczby publikacji oraz ponadprzeciętna cytowalność i współpraca międzynarodowa.”

To już 3 edycja tego prestiżowego wydarzenia organizowanego we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Polską Komisją Akredytacyjną. Gościem specjalnym konferencji był Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin.

Nagroda dla Uniwersytetu Rzeszowskiego została przyznana za „Wytężoną pracę naukową, która zaowocowała ponad 60% wzrostem liczby publikacji w tej dziedzinie. Prace afiliowane przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego powstawały we współpracy międzynarodowej częściej niż w przypadku pozostałych nominowanych.” (Pozostali nominowanie to: UR w Krakowie i SGGW).

– Bardzo cieszy nas, że nasze działania na rzecz polskiej nauki zostały po raz kolejny docenione przez środowisko naukowe i przedstawicieli znakomitego wydawnictwa naukowego – mówi prof. Koziorowski. – Przyrost wartościowych publikacji o zasięgu międzynarodowym nie tylko buduje pozycję naszego Uniwersytetu, ale również pokazuje, że w obszarach biotechnologii, biologii i rolnictwa uniwersytecka nauka prezentuje bardzo wysoki poziom – dodaje.

O wartości rankingu ELSEVIER Research Impact Leader świadczy fakt, że mechanizmy wyboru nominowanych są w pełni zobiektywizowane. Nominacje są wynikiem analizy dorobku naukowego poszczególnych jednostek zamieszczonego w ogólnodostępnych bazach danych.

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)