REKLAMA

Nagroda dla Rzeszowianek w konkursie piosenki w Monachium

RZESZÓW. Alicja Rega oraz Ania Dąbrowska, reprezentowały Rzeszów i Polskę podczas XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej – „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium. Konkurs trwał 2 dni, a wokaliści z Polski obowiązkowo musieli wykonać utwór w języku niemieckim, natomiast wokaliści z Niemiec – w języku polskim.

m4

Uczennice Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracujące pod kierunkiem Anny Czenczek, wyśpiewały dwie najwyższe nagrody.

Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej I Młodzieżowej otrzymała Alicja Rega za wykonanie piosenki „Ich wollte nie Erwachsen sein” z repertuaru Petera Maffaya.

Alicja, która od 5 lat uczy się śpiewu w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie pracując pod kierunkiem Anny Czenczek wyśpiewał wiele nagród na festiwalach w kraju i zagranicą, np. w maju wygrała jako solistka program TVN – „Mali Giganci”, a w czerwcu zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Maleńkie Gwiazdeczki” 2015 w Bułgarii.

Druga reprezentantka Rzeszowa – Ania Dąbrowska zdobyła I miejsce za wykonanie piosenki z repertuaru Anny Jantar pt. Jambalaya.

Ania Dąbrowska wygrała w czerwcu na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej, gdzie zaśpiewała podczas koncertu z Grzegorzem Hyżym. Festiwal odbył na krakowskim Rynku.

Obie laureatki zaśpiewają w grudniu podczas Niemieckiego Festiwalu Piosenki w Hanowerze 2015 z gwiazdami niemieckimi.

Obecnie Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracujący pod kierunkiem Anny Czenczek przygotowują się do II części Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej Monachium 2015. Ta część festiwalu nie ma charakteru konkursowego i organizowana jest pod nazwą „Kuźnia Talentów” , w terminie od 13 do 15 listopada 2015. Podczas festiwalu Anna Czenczek poprowadzi warsztaty wokalne dla wokalistów z Polski i z Niemiec.

Polskę i miasto Rzeszów będzie reprezentować grupa Che donne w składzie: Kinga Cieśla, Mariola Leń i Beata Rzeźnik. Grupa działa przy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, a jego założycielką i opiekunem artystycznym jest Anna Czenczek. Zespół Che donne zdobył wiele nagród w konkursach w kraju i zagranicą. Bierze udział w autorskich projektach i spektaklach wokalno – tanecznych CSW m.in. „Prawy do lewego” (2013), „Zadumany cały świat” (2015), „Volare Cantare” (2015). Grupa Che donne wystąpiła również w finale programu TVN „X Factor”, w finale Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2012, 2013 oraz 2014, a w czerwcu zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „Student ma talent” 2015.

ŹRÓDŁO, FOTO: UM Rzeszów

25-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nagroda-dla-rzeszowianek-w-konkursie-piosenki-w-monachium