REKLAMA

Nagroda dla produktu z Podkarpacia na największych w Polsce targach o żywieniu

LEŻAJSK/PODKARPACIE. W Poznaniu trwają Targi Polagra – największa w Polsce impreza poświęcona promocji żywności, a także rolnictwa i przetwórstwa rolnego. Są nagrody dla firmy z Podkarpacia.

 

Na poznańskich targach, jak co roku, prezentuje się kilkuset wystawców z całego świata, a przy okazji odbywają się liczne imprezy towarzyszące.

W poniedziałek (21 września) jedną z imprez towarzyszących było wręczanie nagród uzyskanych w ramach Inicjatywy Pozytywistycznej Polski Producent Żywności, którą organizuje Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Poznania. Co roku nagradzane są najlepsze polskie produkty żywnościowe, polscy producenci, sprawdzeni zarówno przez ekspertów, jak i na podstawie specjalistycznych badań.

Podczas tegorocznej edycji, jednym z ogólnopolskich laureatów został wyrób marki Poltino z Leżajska, producenta znanego w całym kraju, dobrze radzącego sobie także na rynkach zagranicznych. Kapituła nagrodziła jeden z nowszych produktów w ofercie firmy, mianowicie „Szpinak liście krojone porcjowane 450g”.

W bieżącej edycji konkursu, spośród 70 firm prezentujących dziewięć województw, złożona z uznanych w branży ekspertów Kapituła przyznała 36 tytułów. We wręczaniu nagród wziął udział Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Nasza, polska żywność jest dobra i naprawdę nie mamy się czego wstydzić – mówił minister Marek Sawicki.

Także w poniedziałek, na jednej z gali towarzyszących Polagrze, wręczane były certyfikaty w ramach organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi programu Poznaj Dobrą Żywność – także z udziałem szefa resortu. Laureatów certyfikatu wybiera kapituła złożona ze znanych naukowców, ekspertów od żywienia, zdrowia, produkcji spożywczej. Tutaj także nie zabrakło kolejnych produktów Poltino. Certyfikat otrzymały m.in. Warzywa na patelnię z przyprawą paryską 450g, Warzywa na patelnię z przyprawą staropolską 450g, Warzywa na patelnię z makaronem i przyprawą rzymską 450g, Zupa brokułowa z kaszą 450g czy Zupa grzybowa 450g.

Cały czas wprowadzamy nowe produkty, dbamy o jakość dostarczanego nam surowca, co skutkuje wysokiej jakości produktami mówi Jerzy Sidor, prezes Hortino Zakładu Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, właściciela marki Poltino. – Kolejne otrzymane certyfikaty i wyróżnienia tylko to potwierdzają.

hortino

ZDJ. materiały nadsłane

23-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nagroda-dla-produktu-z-podkarpacia-na-najwiekszych-w-polsce-targach-o-zywieniu