REKLAMA

Nagraj filmik i zdobądź wyposażenie dla szkoły o wartości 10 tys. złotych

PODKARPACIE. Szkolne lekcje chemii, biologii czy fizyki bez doświadczeń są jak kurs na prawo jazdy bez samochodu. Nauczyć się podstaw niby można, ale frajdy nie ma w tym żadnej. Dzięki Grupie Adamed szansę na nowoczesne pracownie ma każde gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna w województwie podkarpackim.

5

foto: materiały organizatorów

Na swoje 30-lecie Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, wyposaży 30 placówek edukacyjnych w nowoczesne pracownie laboratoryjne. O tym, gdzie one trafią zadecyduje konkurs dla uczniów i nauczycieli, który ruszył 21 kwietnia br. Wystartować w nim mogą klasy lub koła naukowe, a zadaniem konkursowym jest przygotowanie 2-3 minutowego filmu z lekcją edukacyjną wraz ze scenariuszem. Do wyboru jest jeden z czterech tematów konkursowych:

• Chemia w kuchni i jedzeniu
• Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
• Z czego składa się Wszechświat?
• Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

W pierwszym etapie konkursu przesłane prace będą oceniane przez internautów w głosowaniu online. Setka projektów z największą liczbą głosów dostanie się do drugiego etapu, w którym pięcioosobowe jury dokona wyboru finałowej trzydziestki.

Kapituła konkursowa weźmie pod uwagę takie kryteria, jak: pomysłowość, oryginalność́, kreatywność, poprawność merytoryczną, jakość i czytelność materiału video, a także liczbę zdobytych głosów w publicznym głosowaniu – mówi Katarzyna Dubno Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed i Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed.

30 najlepszych prac zdobędzie nagrodę – wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 12 czerwca na stronie www.adamed.com.pl oraz na profilu na Facebooku Adamed SmartUP. Rozstrzygnięcie nastąpi natomiast po wakacjach.

za: www.rzeszow.pl

27-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)