REKLAMA

Nabór do pracy w podkarpackiej KAS. Na chętnych czeka 60 etatów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podkarpacka KAS oferuje miejsca pracy dla 60 osób. Ogłoszony nabór to szansa zatrudnienia w komórkach dochodzeniowo- śledczych oraz w granicznych oddziałach celnych. Nabór trwa do 6 grudnia.

kas
Foto: podkarpackie.kas.gov.pl

Na kandydatów do służby czeka 60 wolnych stanowisk służbowych w kategorii stanowisk specjalistycznych. Osoby, które pozytywnie zakończą postępowanie kwalifikacyjne i założą mundur funkcjonariusza Służby Celno- Skarbowej, znajdą zatrudnienie w komórkach dochodzeniowo- śledczych Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu (10 osób) oraz w granicznych oddziałach celnych w Medyce, Korczowej, Budomierzu oraz Krościenku (50 osób).

Wymagane od kandydatów do służby kwalifikacje zawodowe to wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Z uwagi na specyfikę pracy w komórkach dochodzeniowo- śledczych mile widziane będzie wyższe wykształcenie prawnicze oraz doświadczenie zawodowe np. w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych lub samorządowych.

Do zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej w komórkach dochodzeniowo śledczych należy m.in. prowadzenie postepowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe, prowadzenie dochodzeń, zatrzymywania i przeszukiwanie osób, zatrzymywanie rzeczy, przeszukiwanie lokali mieszkalnych i innych pomieszczeń czy współpraca w organami ścigania, prokuraturą i sądami. Istotnym elementem tych działań są czynności, które pozwalają na zwalczanie mafii vatowskich i przestępczości karuzelowej.

Z kolei, z uwagi na specyfikę pracy w granicznych oddziałach celnych, mile widziane dodatkowe kwalifikacje to wykształcenie średnie techniczne w zakresie kształcenia przydatnym w Służbie Celno- Skarbowej np. mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne. Do zadań realizowanych na stanowisku młodszego specjalisty Służby Celno- Skarbowej w oddziałach celnych należy m.in. kontrola celna towarów i środków przewozowych, wymiar należności celnych i podatkowych związanych z przywozem i wywozem towarów, kontrola podróżnych i dewizowa  czy tez wszczynanie postępowań w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe.

kas2

Foto: podkarpackie.kas.gov.pl

Kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej powinni mieć polskie obywatelstwo, korzystać z pełni praw publicznych, cieszyć się  nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie być karani.

Prowadzony nabór to szansa na pracę w nowoczesnej, umundurowanej formacji jaką jest Służba Celno-Skarbowa funkcjonująca w ramach Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą ubiegać się o emeryturę mundurową.

Wzmocnienie potencjału podkarpackiej KAS to przygotowanie odpowiednio wykwalifikowanej kadry m.in. do służby w planowanym przejściu granicznym w Malhowicach. To także odpowiedź na zakładane  doposażenie przejść granicznych, a co za tym idzie, nowe stanowiska pracy w Budomierzu, Korczowej i Krościenku, gdzie w latach 2020-2021 planowana jest budowa stacjonarnych urządzeń RTG, służących do prześwietlania pojazdów.  Odpowiednie zabezpieczenie kadry w obszarze granicznym związane jest także z planami zagospodarowania kolejowego przejścia granicznego Przemyśl- Mościska czy  zakładaną zmianą obsługi ruchu towarowego w Korczowej na formę terminalową. Wzmocnienie komórek dochodzeniowo- śledczych pozwoli na jeszcze bardziej skuteczne uderzenie w  mafie vatowskie i przestępczość karuzelową.

Nabór do podkarpackiej KAS trwa do 6 grudnia. W ostatnich dwóch latach zatrudnienie w strukturach KAS na Podkarpaciu znalazło blisko 400 osób.

Źródło: podkarpackie.kas.gov.pl

19-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

nabor-do-pracy-w-podkarpackiej-kas-na-chetnych-czeka-60-etatow-8400-00r2kc