REKLAMA

Na trzech skrzyżowaniach w Rzeszowie będą nowe fotoradary!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trzy nowe fotoradary pojawią się na niebezpiecznych skrzyżowaniach w Rzeszowie. Łącznie w całym kraju zamontowanych zostanie 26 nowych urządzeń do pomiaru prędkości.

fotoradar

Foto: Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

Trwają już prace nad wprowadzeniem kontroli z wykorzystaniem nowych 26 fotoradarów. W listopadzie 2020 roku podpisano umowę na ich zakup i instalację – podaje Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

W Rzeszowie pojawią się 3 ze wspomnianych 26 urządzeń do pomiaru prędkości. Nowe fotoradary staną na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z aleją Cieplińskiego, na skrzyżowaniu alei Rejtana z aleją Armii Krajowej oraz na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Okulickiego i Witosa. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał niemal 1,5 roku na dostawę i uruchomienie urządzeń.

mapka4

Foto: canard.gitd.gov.pl

Rozbudowa systemu fotoradarowego prowadzona jest w ramach realizacji projektu „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Rozbudowa i modernizacja systemu obejmie swoim zasięgiem wszystkie kategorie dróg publicznych. W ramach realizacji projektu przewidziano zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących, w tym 100 urządzeń, które zostaną zainstalowane w nowych lokalizacjach: 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 26 stacjonarnych urządzeń rejestrujących (fotoradarów), 30 urządzeń służących do monitorowanie wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, 5 urządzeń rejestrujących niestosownie się do sygnalizacji świetlnej na przejazdach kolejowym, a także 11 przenośnych urządzeń rejestrujących. Sukcesywnie wymieniane będą najstarsze i wyeksploatowane już urządzenia funkcjonujące w systemie CANARD.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi: 162 mln zł, z czego 137,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

Źródło: canard.gitd.gov.pl

23-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-trzech-skrzyzowaniach-w-rzeszowie-beda-nowe-fotoradary-2749-00r2kc