REKLAMA

Na stacji Rzeszów Główny zamontują nowoczesny system informacji (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dla podróżnych stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni będzie lepsza informacja. Polskie Linie Kolejowe zamontują na peronach i w przejściu ponad 30 wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski z rozkładem jazdy. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na stacji. Rzeszów Główny to kolejna stacja, na której będzie kompleksowa informacja. Zadanie jest współfinansowane w ramach projektu z Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

csm_Zmodernizowana_stacja_Rzeszow_Glowny__nowe_perony_i_oswietlenie__fot._PLK_Kamil_Mergel_af7cf17c3e

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Nowe systemy będą wykorzystywane w pełni od 2022 roku.

– Chcemy by korzystanie z kolei było jak najbardziej komfortowe. Konsekwentnie rozszerzamy zakres informacji dla podróżnych. Również w Rzeszowie Głównym i Zachodnim będą wyświetlacze i nowe nagłośnienie. Sądzę, że takie rozwiązania zachęcą do podróży koleją jeszcze więcej osób – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Nowoczesny system informacji – wyświetlacze, infokioski oraz nagłośnienie, zapewni podróżnym bieżący przekaz o odjazdach i przyjazdach pociągów. Łatwiejsze będzie planowanie i organizacji codziennych i okazjonalnych podroży. Prezentacja danych na ekranach, to dodatkowa forma przekazu, ważna dla osób niesłyszących lub niedosłyszących. Wyświetlacze będą na peronach. Również w przejściu na perony przewidziano ekrany oraz tzw. tablice tunelowe, infokioski i zegary.

 

Montaż monitoringu na stacji Rzeszów Główny i na przystanku Rzeszów Zachodni zapewni możliwość szybkich reakcje w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

csm_Zmodernizowana_stacja_Rzeszow_Glowny__podrozni_korzystaja_z_nowych_peronow__schodow_ruchomych__wind_fot._Kamil_Mergel__1__e8c8e622af

Kolej dostępniejsza na głównej stacji i na dodatkowym przystanku Rzeszów Zachodni

Dla podróżnych stacja Rzeszów Główny zapewnia łatwiejszy dostęp do pociągów. Są windy i schody ruchome w przebudowanym przejściu na perony. Zamontowano wiaty peronowe i jasne ledowe oświetlenie. Orientację ułatwia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących jest system ścieżek naprowadzających oraz opisy alfabetem Braille’a.

W Rzeszowie dostępność do kolei zwiększył też nowy przystanek Rzeszów Zachodni z windą, pochylnią i systemem ścieżek naprowadzających.

Inwestycje PLK w Rzeszowie, realizowane są z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap III Rzeszów Główny”.

csm_Zmodernizowana_stacja_Rzeszow_Glowny__podrozni_korzystaja_z_nowych_peronow__schodow_ruchomych__wind_fot._Kamil_Mergel__2__f6854b074d

csm_Zmodernizowana_stacja_Rzeszow_Glowny__podrozni_korzystaja_z_nowych_peronow__schodow_ruchomych__wind_fot._Kamil_Mergel__3__bbd4c29d72

csm_Zmodernizowana_stacja_Rzeszow_Glowny__podrozni_korzystaja_ze_schdow_ruchomych__wind_fot._Kamil_Mergel__4__7f441c3201

Źródło: PKP-PLK / inf. prasowa

26-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-stacji-rzeszow-glowny-zamontuja-nowoczesny-system-informacji-foto-3833-00r2kc