REKLAMA

Na stacji Rzeszów Główny działają już schody ruchome!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od wtorku 1 grudnia na stacji Rzeszów Główny można już korzystać z czterech par schodów ruchomych. Wcześniej do użytku oddano windy.

EoJcBIcXYAI0TFs
Foto: PKP-PLK

We wtorek 1 grudnia uruchomiono schody ruchome dla pasażerów korzystających z rzeszowskiego dworca PKP. Z ułatwień można korzystać przy wejściu na peron nr 1 od strony Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściu z tunelu od strony ulicy Kochanowskiego

Przypomnijmy, że od 17 listopada przy schodach działają również cztery windy. Schody były zamontowane już wcześniej, jednak czekały na odbiór techniczny.

 

PLK zwiększają komfort i dostępność do kolei dla wszystkich podróżnych. Pasażerowie łatwiej dostają się do pociągów z trzech nowych wyższych peronów. Są duże wiaty, ławki i jasne oświetlenie. Dobrą orientację na stacji zapewnia ponad 100 tablic informacyjnych – wylicza Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dodatkowo, dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających. Dostęp do peronów ułatwia bezpieczne, 140-metrowe przejście podziemne. Obiekt połączył dwie części miasta.

Inwestycja w Rzeszowie realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 milionów złotych netto.

W ramach inwestycji, oprócz prac na stacji Rzeszów-Główny, zbudowano trzy wiadukty kolejowe nad aleją Wyzwolenia, dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni, przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Konopnickiej i nowy, szerszy wiadukt przy ulicy Batorego.

Źródło: PKP-PLK / materiały prasowe

01-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-stacji-rzeszow-glowny-dzialaja-juz-schody-ruchome-3647-00r2kc