REKLAMA

Na razie dziesięć, niedługo sto. Rzeszowska nowość za grube miliony

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dwadzieścia milionów złotych – tyle rzeszowski ratusz chce wydać na dziesięć nowych, elektrycznych autobusów. – Chcemy być w czołówce Polski – mówią władze.

b

foto: archiwum rzeszow24.pl

Autobusy elektryczne mają być ekologiczną innowacją dla starych, spalinowych pojazdów. O pomyśle poinformował niedawno prezydent stolicy Podkarpacia – Tadeusz Ferenc, który bardzo optuje za wszelkiego rodzaju nowościami.

Elektryczne autobusy już jakiś czas temu jeździły po rzeszowskich ulicach. Przechodziły okres próbny. Z planów Rzeszowa wynika, że egzamin zdały. I na całkiem dobrą ocenę, bo mowa o jednorazowym zakupie 10 pojazdów, których koszt wyniesie w granicy 20 milionów złotych.

Wcześniej testowano hybrydowego Mana i Solarisa. W tym roku pasażerowie mogli również przejechać się ekologicznym Ursusem Ekowolt oraz Solarisem Urbino 12.

10 pojazdów to plan na 2017 rok. Za kilka lat liczba ma się zwiększyć do… stu. To wyraźny sygnał, że rzeszowscy politycy chcą grać z ekologią w jednej drużynie.

(az)

29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-razie-dziesiec-niedlugo-sto-rzeszowska-nowosc-za-grube-miliony