REKLAMA

Na razie ciężko o przejazd samochodu. Już niedługo jezdnia i ścieżka rowerowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruch wahadłowy w godzinach szczytu, wieczne korki i kawalątek chodniczka, po którym przejście grozi nieomal kolizją z jadącym samochodem. Nowy wiadukt nad ul. Batorego ma być wyższy i szerszy, a przede wszystkim – ma nie zagrażać bezpieczeństwu.

bbb

Plany przebudowy wiaduktu są na ustach rzeszowian od wielu lat. Miejsce jest na tyle ruchliwe, że utrudnia życie nie tylko kierowcom, ale również pieszym. – To konstrukcyjna pomyłka – powiedział nam pan Sławomir, mieszkaniec Rzeszowa.

Wiadukt ma zaledwie 2,9 m wysokości. Pod spodem prowadzi jeden pas ulicy, a na górze samochody przejeżdżają wahadłowo.

Nad ewentualnym rozwiązaniem pracuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w porozumieniu z PKP. Do końca 2016 roku ma zostać opracowana szczegółowa dokumentacja tego przedsięwzięcia.

Wstępne plany zostały jednak poczynione. MZD dostał już projekt, który zakłada poszerzenie jezdni. Jak się dowiedzieliśmy, powstaną również przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa. Pod wiaduktem powstanie szeroki chodnik, ale tylko po jednej stronie.

W pobliżu znajduje się rozległa infrastruktura. Dalsze planowanie inwestycji skupia się na opracowaniu kompleksowego rozwiązania tak, aby nie trzeba było wyburzać żadnego z budynków.

(az)

08-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-razie-ciezko-o-przejazd-samochodu-juz-niedlugo-jezdnia-i-sciezka-rowerowa-az003