REKLAMA

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa II Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej

RZESZÓW. Od samego rana Politechnika Rzeszowska przeżywa dzisiaj swoiste oblężenie przez gimnazjalistów! Trwa tam bowiem II Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Od godziny 9.00 gimnazjaliści mogą zapoznać się z ofertą rzeszowskich szkół zawodowych i technicznych. Podczas Salonu, który potrwa do godziny 16.00 czeka na nich wiele atrakcji.

W programie m.in.: prezentacja oferty szkół ponadgimnazjalnych, stoiska, prezentacje branż zawodowych z regionu oraz pracodawców prowadzących kształcenie praktyczne, ciekawe lekcje zawodowe, rejestracja udziału gimnazjalistów w „Drzwiach otwartych zawodowców” organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy, przewodnik po zawodach podkarpackiego rynku pracy, konferencja „Kształcenie innowacyjnych kadr zawodowych dla gospodarki Podkarpacia”. Podobnie jak w roku ubiegłym jedna z atrakcji jest pokaz mody w strojach branżowych. Jak powiedziała nam Magdalena Perdeus ze Stowarzyszenia Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej

Salon ma przede wszystkim promować szkolnictwo zawodowe, bo jak wiadomo obecnie brakuje nam fachowców z dziedzin technicznych. To co tutaj pokazujemy, stanowi ofertę skierowaną przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy chcą uczyć się w technikum lub szkole zasadniczej – dodaje Magdalena Perdeus.

Dla nauczycieli i dyrektorów przygotowano konferencję nt. „Kształcenie innowacyjnych kadr zawodowych dla gospodarki Podkarpacia”, podczas której głos zabierali przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta Rzeszowa, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz Politechniki Rzeszowskiej.

 

27-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-politechnice-rzeszowskiej-trwa-ii-salon-edukacji-zawodowej-i-technicznej