REKLAMA

Podkarpacie. Aktywowano ponad 29 tys. bonów turystycznych

Podkarpacie. Na terenie Podkarpacia aktywowano ponad 29 tys. bonów turystycznych i znajduje się na 9 miejscu pod względem zainteresowania świadczeniami. 

ZUS wydał łącznie ok. 717 tys. bonów o wartości prawie 615 mln zł.

Województwami, w których bony cieszą się największym zainteresowaniem są: woj. mazowieckim, śląskie oraz wielkopolskie. Podkarpackie w rankingu aktywacji bonów zajmuje 9 miejsce w kraju.

Osoby korzystające z możliwości jakie dają bony, wykonały już ok. 144 tys. płatności kwotę ponad 100 mln zł. Do tej pory zgłosiło się ok. 15,8 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

W celu zapłaty przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego są zobowiązane podać numer konta. Ważne jest aby zainteresowani dokładnie sprawdzili numer swojego rachunku bankowego, ponieważ zdarza się, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte.

WAŻNE ! Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Kto może starać się o bony? 

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (instrukcja: jak założyć profil na PUE ZUS). Trzeba też aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

Osoby, które mają dziecko niepełnosprawne i chcą uzyskać dodatkowy bon – 500 zł, muszą na PUE ZUS złożyć w tym celu oświadczenie. Bon jest dostępny na profilu PUE ZUS osoby uprawnionej. Na bonie widoczna jest kwota do wykorzystania. Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, aż wyczerpie się pełną kwotę.

Źródło: ZUS

Autor: Amelia Krupik 

20-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-podkarpaciu-aktywowano-ponad-29-tys-bonow-turystycznych-4980