REKLAMA

Na lotnisko w Jasionce powróciły połączenia międzynarodowe!

|

Na lotnisko w Jasionce powróciły połączenia międzynarodowe!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 1 lipca irlandzki przewoźnik Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii realizowane do i z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W środę wystartowały pierwsze samoloty do Londynu oraz Manchesteru. W kolejnych dniach Ryanair przywraca połączenia do Bristolu, East Midlands i Dublina.

20200701_rzeszow_ryanair_2

Foto: D. Lasociński / materiały prasowe Port Lotniczy “Rzeszów-Jasionka”

Cieszymy się z powrotu Ryanaira na rzeszowskie lotnisko. Wznawiane połączenia od lat cieszą się ogromną popularnością. Od czasu zamrożenia międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce. Teraz wreszcie staje się to możliwe. My jako port jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia tych lotów, tak aby podróże lotnicze znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie – powiedział Adam Hamryszczak Prezes Zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów –Jasionka”.

Ryanair ze względów epidemiologicznych zachęca pasażerów do ograniczenia liczby przewożonych bagaży rejestrowanych. Dodatkowo rekomenduje korzystanie z odprawy online oraz zapisanie karty pokładowej w smartfonie. Każdy posiadacz biletu po wejściu do terminalu będzie poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała.

W terminalu oraz samolocie pasażerowie zobowiązani są do zakrywania dróg oddechowych, np. maseczką lub chustą. Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA a powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane. Przedstawiciele lotniska zachęcają również do utrzymywania minimum 1,5-metrowego dystansu społecznego podczas pobytu w terminalu.

Lista polskich miast, gdzie Ryanair wznawia loty międzynarodowe, obejmuje łącznie 11 lotnisk: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Warszawa-Modlin i Wrocław.

W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka Ryanair przywraca sześć połączeń. Będą to rejsy do: Bristolu, Dublina, East Midlands, Londynu (dwa lotniska) i Manchesteru:

  • Rzeszów – Bristol (od 3 lipca, w poniedziałki i piątki),
  • Rzeszów – Dublin (od 2 lipca, w czwartki i niedziele),
  • Rzeszów – East Midlands (od 4 lipca, we wtorki i soboty),
  • Rzeszów – Londyn Luton (od 2 lipca, w czwartki i soboty),
  • Rzeszów – Londyn Stansted (od 1 lipca, w środy i soboty),
  • Rzeszów – Manchester (od 1 lipca, środy i niedziele).

Cieszymy się z przywrócenia lotów w Rzeszowa po prawie czterech miesiącach. Nasz rozkład z Rzeszowa na lato 2020 będzie liczył 5 kierunków. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy – mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Z okazji przywrócenia lotów wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i sierpniu już od 69 złotych. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do poniedziałku (6 lipca). Aby zdążyć, najlepiej wejść na www.Ryanair.com już teraz – dodaje Olga Pawlonka.

Źródło: red., Port Lotniczy “Rzeszów-Jasionka”, Ryanair / inf. prasowe

02-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

na-lotnisko-w-jasionce-powrocily-polaczenia-miedzynarodowe-8952-00r2kc