REKLAMA

Na drodze krajowej spalił się tir. Prawie 10 godzin akcji strażaków (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 5 września około godziny 9:30 na drodze krajowej nr 19, na granicy miejscowości Kombornia i Wola Komborska, doszło do pożaru ciągnika siodłowego na rumuńskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy tego TIR-a, podjęli próbę ugaszenia ognia gaśnicami proszkowymi. Ogień jednak w szybkim tempie zajął cały ciągnik, a następnie naczepę i przewożoną gumę kauczukową.

Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła jednostka OSP Kombornia, która rozpoczęła gaszenie pojazdu. Strażacy z KM PSP Krosno, pokryli cały pojazd i naczepę pianą gaśniczą. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wykonania zastawki z rękawa sorpcyjnego na przydrożnym rowie, przepompowania około 900 l paliwa z uszkodzonych zbiorników samochodu, usunięciu z jezdni spalonych elementów ładunku i neutralizacji rozlanego oleju.

Przez cały czas działań droga krajowa była zamknięta, a policja organizowała objazdy. W akcji zużyto m.in. 900 litrów środka pianotwórczego, 100 kg sorbentów i 50 kg neutralizatora.

W działaniach trwających do godz. 18:34, udział wzięło ogółem 24 strażaków i 8 pojazdów pożarniczych, w tym samochód z wyposażeniem do podstawowych działań ratownictwa chemicznego, tj. SLRChem Iveco oraz jednostek OSP Kombornia, Iskrzynia i Korczyna.

bryg. Mariusz Kozak
Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Krośnie

źródło: materiały nadesłane


06-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)