REKLAMA

Myślisz o startupie? To się opłaca w Rzeszowie!

Rzeszów znalazł się w ścisłej czołówce miast pod względem liczby zarejestrowanych startupów. Przedsiębiorcy z Rzeszowa i z regionu mogą liczyć na pomoc licznych funkcjonujących w regionie instytucji.

fot. ICT_Podkarpackie

Foto: materiał nadesłany

Fundacja Startup Poland w swoim badaniu Polskie Startupy 2018 po raz kolejny sprawdziła, w których miastach liczba zarejestrowanych startupów jest najwyższa. Do liderów niezmienne należą duże ośrodki miejskie takie jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Jednak do tradycyjnej ścisłej czołówki w tegorocznym badaniu dołączył także Rzeszów.

Chociaż województwo podkarpackie kojarzone jest głównie ze swoimi walorami turystycznymi, jest to region dynamicznie rozwijający się pod względem gospodarczym, wdrażający innowacyjne rozwiązania i budujący potencjał inwestycyjny w oparciu o inteligentne specjalizacje. Wkrótce zostanie uruchomiona „Platforma Startowa Start in Podkarpackie”. Program będzie realizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego we współpracy z Politechniką Rzeszowską, przedsiębiorstwami, funduszami inwestycyjnymi i instytucjami otoczenia biznesu. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w kwocie 20 mln zł, a nabór wniosków rozpocznie się w styczniu 2019 r.

Jesteśmy jedną z sześciu instytucji, które zdobyły unijne środki na stworzenie systemu kompleksowego wsparcia dla startupów. Na pomoc mogą liczyć autorzy innowacyjnych pomysłów związanych z branżami należącymi do inteligentnych specjalizacji regionu, czyli lotnictwem, motoryzacją, informatyką lub związaną z jakością życia. Prognozujemy, że w ramach programu przygotujemy do wejścia na rynek z innowacyjnym produktem lub usługą ok. 120 podmiotów. Kolejnym krokiem będzie możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych lub wsparcie funduszu inwestycyjnego. Chcemy zagwarantować kompleksowe wsparcie początkującym przedsiębiorcom – mówi Mariusz Bednarz, Prezes RARR i Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”.

Program „Platforma Startowa Start in Podkarpackie” jest tylko przykładem wsparcia, na które mogą liczyć młodzi przedsiębiorcy działający w regionie. Dodatkowo pomoc oferują także m.in. Samsung Inkubator Rzeszów, czy Rzeszów Startup Akcelerator. Funkcjonuje także INUP – Podkarpacka Koalicja Startupów, której celem jest aktywizacja środowisk startupowych oraz budowanie platformy wymiany pomysłów i doświadczeń.

W regionie odbywają się też liczne wydarzenia branżowe, w tym kultowa już konferencja InternetBeta, która łączy środowiska związane z Internetem i nowymi technologiami czy Startup Weekend Rzeszów, część międzynarodowej inicjatywy pod szyldem Google’a (16-18 listopada). Startupy są również ważnym wątkiem poruszanym w panelach dyskusyjnych podczas Kongresu 590, jednego z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce, stanowiącego miejsce wymiany myśli i doświadczeń przedstawicieli biznesu, nauki i legislacji. Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 15-16 listopada br. w Jasionce pod Rzeszowem.

Źródło: materiał nadesłany

03-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

myslisz-o-startupie-to-sie-oplaca-w-rzeszowie-8936