REKLAMA

Muzeum-Zamek w Łańcucie otwarte dla zwiedzających!

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Od soboty 30 maja Muzeum-Zamek w Łańcucie otwiera dla zwiedzających parter i pierwsze piętro wnętrz historycznych łańcuckiego zamku. Zwiedzanie ma się odbywać pod ścisłymi zasadami sanitarnymi.

ancut-4598924_960_720
Foto: pixabay.com

Od soboty Muzeum-Zamek w Łańcucie wznawia przyjmowanie zwiedzających we wnętrzach I piętra i parteru zamku. Drzwi zamku będą otwierane co 15 minut. W takim czasie po terenie udostępnionych pomieszczeń poruszała się będzie maksymalnie 5-osobowa grupa zwiedzających.

Od 6 czerwca udostępnione zwiedzającym zostaną także ekspozycje w stajniach oraz w wozowni. Storczykarnia na chwilę obecną nie będzie udostępniana zwiedzającym. Pozostałe pomieszczenia, czyli: wnętrza II piętra, łaźnie rzymskie, zespół pałacowo – parkowy w Julinie oraz ekspozycje historii miasta i sztuki cerkiewnej, również nie będą jeszcze dostępne.

W związku z koniecznością ochrony życia i zdrowia, każdy z pracowników muzeum oraz zwiedzający muszą zobowiązać się do zasłaniania — przez cały okres pobytu na terenie muzeum — ust i nosa poprzez stosowanie własnej maseczki lub innych środków ochronnych (przyłbica, chusty itp.), zachowania dystansu społecznego co najmniej 2 metrów od innych osób. Zapis ten nie dotyczy: rodzin, osób wspólnie mieszkających, osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, osób starszych z opiekunami, osób mających problemy z przemieszczaniem się i wymagajqcych asysty opiekuna.

Zwiedzający są zobowiązani do dezynfekcji dłoni. Do ich dyspozycji w wielkiej sieni w zamku, w holu w stajniach oraz w hali zaprzęgowej w wozowni, przygotowano punkty do dezynfekcji. Zamiast środka do dezynfekcji dłoni zwiedzający ma do wyboru możliwość skorzystania z rękawiczek ochronnych.

Dla osób oczekujących na wejście do zamku przygotowano namiot zlokalizowany przed wejściem do obiektu, pod którym w razie niepogody mogą się oni schronić.

Obowiązkowo, zwiedzający pozostawiają odzież wierzchnią i akcesoria, np. parasole, w tymczasowej szatni zorganizowanej w wielkiej sieni w zamku. Szatnia jest samoobsługowa. Zwiedzający są zobowiązani wieszać odzież wierzchnią i akcesoria w taki sposób, aby nie miała ona kontaktu z rzeczami innych osób. Ze względów bezpieczeństwa, oprócz wieszaków, ustawiono do dyspozycji zwiedzających również szafki depozytowe na kluczyki. Wózki dziecięce trzeba również pozostawić w przygotowanej tymczasowej szatni w sieni.

W wielkiej sieni i w hali zaprzęgowej zwiedzający otrzymują jednorazowe obuwie ochronne, które należy przed wejściem na ekspozycję nałożyć na buty. Zużyte rękawiczki i jednorazowe obuwie ochronne należy wrzucać do pojemników, które są do tego dedykowane i wyraźnie oznaczone.

CENNIK:

Zamek:
• Bilet normalny 24 zł,
• Bilet ulgowy 19 zł.

Od 6 czerwca br. karnet – zamek, stajnie i wozownia:
•    Bilet normalny 28 zł,
•    Bilet ulgowy 22 zł.

Park wewnętrzny:
•    Bilet normalny 2 zł,
•    Bilet ulgowy 1 zł,
•    Bilet 7-dniowy normalny 5 zł,
•    Bilet 7-dniowy ulgowy 3 zł.

Bilety można kupić w kasie muzeum (Maneż przy ul. 3 Maja 10 w Łańcucie). W niedzielę (31 maja) – od 8.45 do 15.10, 1 czerwca (poniedziałek) – w godz. 11.45 – 15.00. Od 6 czerwca bilety w sobotę i niedzielę kupimy w godzinach 8.45-16.10, a w poniedziałki w godzinach 11.45-15.00.

Bezpośrednio przed kasą może znajdować sie tylko jedna osoba. W kolejce należy zachować wymagane odległości – 2 metry. Preferowane są transakcje bezgotówkowe lub kupowanie biletów drogą elektroniczną.

Szczegółowe informacje można znaleźć w nowym regulaminie zwiedzania Muzeum-Zamku w Łańcucie – LINK.

Źródło: Muzeum-Zamek w Łańcucie

31-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

muzeum-zamek-w-lancucie-otwarte-dla-zwiedzajacych-8127-00r2kc