REKLAMA

Muzeum Ulmów bije rekordy

Już 20 tys. osób odwiedziło Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Spodziewamy się kolejnych grup, już we czwartek odwiedzi nas młodzież, która bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży – mówi dyrektor muzeum dr Mateusz Szpytma.

ulm

Muzeum odwiedzają głównie grupy zorganizowane, zwłaszcza turyści spoza kraju. Bardzo wiele mamy wycieczek z Izraela, ale odwiedzają nas też ważne osoby, np. przedstawiciele rządu, różnych organizacji, ambasadorzy. Ich wizyty dają szansę na współpracę i rozwój muzeum – mówi dr Anna Stróż.

Wśród oficjalnych gości był m.in. ambasador Stanów Zjednoczonych, Paul Jones. Ostatnio muzeum odwiedziła ocalała z Holokaustu Judith Elkin – pochodząca z Przeworska, a obecnie mieszkająca w Miami. Na uwagę zasługuje też wizyta delegacji Muzeum Historii Polski, z jego dyrektorem Robertem Kostro na czele, a także spotkanie z nauczycielami historii z Austrii, zorganizowane przy współpracy z MSZ i PAIZ.

Po świecie podróżuje też wystawa poświęcona bohaterom z Markowej. Była już wystawiana w 30 miejscach na świecie, w tym m.in. w Szanghaju i Birmie.

za: www.podkarpackie.pl

21-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

muzeum-ulmow-bije-rekordy-az003