REKLAMA

Muzealny wehikuł czasu zabierze Cię na wakacje!

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 30. czerwca przez kolejne (wszystkie) wakacyjne niedziele Muzeum Okręgowe przygotowało nie lada atrakcję dla odwiedzających. Cóż takiego? A mianowicie projekt pod nazwą “Muzealny wehikuł  czasu”.

Dzięki niemu każdy będzie mógł przenieść się do odległych epok i poczuć jak średniowieczny rycerz, dama dworu, księżniczka, albo starożytny wojownik. W najbliższą niedzielę 30. czerwca Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na piknik harcerski. Można będzie m. in. nauczyć się układać stos ogniskowy, zawiązać węzeł płaski, segregować śmieci, poradzić sobie z mapą i kompasem. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak, że w razie niepogody impreza nie odbędzie się!Jeżeli natomiast aura będzie sprzyjać impreza rozpocznie się już o godz. 10.00.

Warto przypomnieć przy okazji, że jest to już druga edycja pikniku, który zainaugurowany został rok temu i cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i ludzi dorosłych.

Motywem przewodnim wakacyjnych pikników i warsztatów jest poznawanie historii poprzez włączenie publiczności do ruchowej aktywności i zabawy, zaprezentowanie tradycyjnych zawodów, strojów, a także zwyczajów, które w obecnych czasach są zapomniane bądź wyszły z użytku, a wszystko to utrzymane w duchu rywalizacji i dobrej zabawy.

Różnorodna tematyka spotkań (warsztaty, pikniki) w muzealnym otoczeniu to doskonała forma poznania historii Rzeszowa i regionu, a także oferta niebanalnego spędzenia wolnego czasu, to także alternatywa dla telewizji i komputera, żywa lekcja,
która pozwoli dzieciom pokochać historię, na którą składają się nie tylko daty i bitwy ale przede wszystkim ludzie i ich codzienny świat.

Szczegółowy harmonogram pikników w ramach II Muzealnego Wehikułu Czasu jest dostępny na naszej stronie internetowej http://www.muzeum.rzeszow.pl/node/360

 

25-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

muzealny-wehikul-czasu-zabierze-cie-na-wakacje