REKLAMA

“MPK-iem” dojedziesz też do Siedlisk

RZESZÓW / PODKARPACIE. Radni zgodzili się, aby autobusy rzeszowskiego MPK obsługiwały także Siedliska. Wkrótce uruchomiona zostanie nowa linia nr 7. 

przystanek_nowy_0001Z takim wnioskiem do urzędników miejskich zwróciła się sama gmina Lubenia. Chciała ona zawarcia porozumienia z gminą Rzeszów w zakresie powierzenia jej zadań lokalnego transportu zbiorowego w miejscowości Siedliska. Środki na finansowanie mają pochodzić m.in. z dochodów własnych gminy Lubenia.

Analogicznie do gmin Krasne i Świlcza, prowadzone będą usługi w ramach komunikacji zbiorowej do Siedlisk. Przeprowadziliśmy analizę, z której wynikło, że takie rozwiązanie będzie opłacalne – mówi Marek Ustroński, wiceprezydent Rzeszowa.

Ułatwi to mieszkańcom obu gmin regularne i komfortowe poruszanie się po ich obszarach przez korzystanie m.in. z nowoczesnego taboru, a nadto nie będzie wiązało się z uruchomieniem dodatkowego taboru oraz znacznych nakładów finansowych – wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Miasto porozumienia międzygminne zarwało już gminami: Świlcza, Tyczyn oraz Krasne.

Ewelina Nawrot

17-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mpk-iem-dojedziesz-tez-do-siedlisk