REKLAMA

AKTUALIZACJA: MPK chciałoby mieć ekologiczne autobusy z Sanoka [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przez miesiąc pasażerowie rzeszowskiego MPK mieli okazje pojeździć najnowocześniejszym autobusem wyprodukowanym przez sanocki Autosan, czyli Sancity 10LF z ekologicznym silnikiem EURO 6. MPK chciałoby mieć ponad 100 nowych pojazdów.

 

autosanAutobus testowany był w Rzeszowie na kilku liniach. Przyszedł czas na podsumowanie.

Testy wypadły bardzo dobrze. Poznaliśmy opinie kierowców, którzy pozytywnie ocenili nowy pojazd. Chwalili sobie jakość i wygodę prowadzenia takiego autobusu. Wskazywali na drobne mankamenty, np. przysłonę przeciwsłoneczną, która nieco zasłaniała lusterko, ale w żadnym wypadku nie wpływało to na bezpieczeństwo prowadzania  – mówi Marek Filip, prezes MPK Rzeszów.

Autobusy nie zostały zakupione przez miasto, a jedynie wypożyczone na okres testów. Te się zakończyły i narobiły przysłowiowego “smaku”. MPK chciałoby je mieć.

Ostatnie zakupy były dokonane przez Urząd Miasta Rzeszowa przez Zarząd Transportu Miejskiego w ramach unijnych środków. Prawdopodobnie w nowej perspektywie unijnej będą zakupione kolejne. Te autobusy na pewno będą brane pod uwagę.  W najbliższych latach będzie trzeba zakupić pomiędzy 100 a 120 nowych autobusów. Zakładamy, że będą to właśnie autobusy z napędem EURO 6 – dodaje Filip.

Pieniądze miałyby pochodzić z unijnej perspektywy 2014-2020.

Silnik EURO 6 to silnik spełniający najwyższe europejskie standardy emisji spalin. – Autosan dołączył do grona międzynarodowych koncernów, które stosują te standardy – mówi Sławomir Łopatowski, prezes zarządu, dyrektor handlowy Autosan S.A.

Ewelina Nawrot

 

18-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mpk-chcialoby-miec-ekologiczne-autobusy-z-sanoka-zdjecia