REKLAMA

MOST NAD WISŁOKIEM: Pylon ma już 92 metry wysokości. Wykonano już 70 proc. prac (WIDEO)

RZESZÓW. Zamontowany został jeden z czterech stalowych elementów na pylonie mostu łączącego ul. Rzecha z ul. Lubelską. Koniec zbliża się wielkimi krokami.

Zamotywaliśmy kolejny element pylonu. Jesteśmy już powyżej zwrotnika, na poziomie 92 metrów – mówi Stanisław Szkudlarek, dyrektor kontraktu i pełnomocnik Bilfinger Infrastructure SA. – W połowie maja odbędzie się kolejna taka operacja i wtedy z pytonem będziemy już na poziomie 107 m, do ostatecznych 108 m będzie brakowało tylko konstrukcji żelbetonowej.

Jeden rdzeń stalowy wazy 70 ton, więc do montażu został sprowadzony specjalny dźwig. Jego udźwig wynosi do 700 ton. 

Z powodu silnych wiatrów stał około trzech dni, zanim można było rozpocząć operację – dodaje Szkudlarek.

Kolejnym etapem będzie wewnętrzny szalunek pylony oraz montaż want, a więc stalowych lin, które będą podtrzymywać konstrukcję. Będzie ich w sumie 64.

Zmienne warunki pogodowe, to jeden z powodów, dla których wykonawca nie chce deklarować żadnych wyjątkowo szybkich terminów zakończenia prac. Władze miasta przekonują, że potężny most będzie gotowy już w wakacje. Bilfinger Infrastructure SA utrzymuje, że termin wykonania prac to koniec września, a ich rozliczenia – koniec października.

– Zrealizowaliśmy już 70 proc. prac, prace idą w bardzo dobrym tempie, wszyscy się cieszą, że wyprzedzamy harmonogram, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, jakie będą warunki. jest zbyt wiele niewiadomych, a wskazany termin i tak uważam za bardzo optymistyczny – mówi Stanisław Szkudlarek.

Przeprawa nad Wisłokiem, która połączy ul. Rzecha z ul. Lubelską będzie drugim co do wielkości mostem w Polsce.

Źródło: wideo dzięki uprzejmości Bilfinger Infrastructure SA

20-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

most-nad-wislokiem-pylon-ma-juz-92-metry-wysokosci-wykonano-juz-70-proc-prac-wideo