REKLAMA

Molestowanie seksualne na Politechnice Rzeszowskiej? Trwa postępowanie prokuratury

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi pod sygn. PR 4 Ds. 441.2020 postępowanie w sprawie seksualnego wykorzystywania studentek Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej przez jednego z nauczycieli akademickich.

window-view-1081788_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi postępowanie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez wykładowcę Politechniki Rzeszowskiej. Zawiadomienie zostało złożone przez Rektora Politechniki Rzeszowskiej w oparciu o anonimowe ankiety studentów, którzy oceniali semestralnie pracę wykładowców. W ankietach znalazły się sformułowania wskazujące na niewłaściwe zachowania wykładowcy względem studentek o zabarwieniu seksualnym.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku wykorzystywania stosunku zależności w celu osiągnięcia korzyści seksualnych, tj. o przestępstwo z art. 199 § 1 kk, które jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Weryfikacji podlega też możliwość wyczerpania przez sprawcę szeregu innych znamion czynów zabronionych stanowiących przejawy molestowania seksualnego, takich, jak na przykład groźby, czy zmuszanie do określonego działania.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych lub mogących mieć istotne informacje w sprawie do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów – numer tel. 17-50-61-100, 17-50-61-107, e-mail: miastorzeszow@rzeszow.po.gov.pl lub do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – numer tel. 17-858-32-50.

Źródło: Wojciech Przybyło, Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów

03-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

molestowanie-seksualne-na-politechnice-rzeszowskiej-trwa-postepowanie-prokuratury-1482-00r2kc