REKLAMA

„Moja krew, twoje życie”. W sobotę pod CH Plaza stanie krwiobus RCKiK

RZESZÓW / PODKARPACIE. „Moja krew, twoje życie” – pod takim hasłem odbędzie się w sobotę zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku organizowana przez sklep Decathlon oraz CH Plaza Rzeszów. Na wszystkich chcących honorowo oddać krew czekać będzie specjalny Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Dodatkowo dla wszystkich krwiodawców przygotowana zostanie strefa spotkań z dietetykiem, specjalnymi koktajlami wzmacniającymi i konkursami.

ssssss
Foto: RCKiK w Rzeszowie

W sobotę 12 października od godziny 10:00 do 14:00 przed wejściem do CH Plaza od strony ulicy Rejtana stanie autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Akcja „Moja krew, twoje życie” organizowana jest ze względu na braki krwi określonych grup. Organizatorzy wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie chcą w ten sposób pomóc uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym. Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Przez cały czas trwania akcji na krwiodawców czekać będą dodatkowe atrakcje. Zorganizowana zostanie strefa sportu, w której będzie można zostawiać swoje dziecko na czas oddawania krwi. W CH Plaza Rzeszów będzie można skorzystać z porad Izabeli Nowickiej, dietetyka z gabinetu Bonne Sante w Rzeszowie oraz poznać analizę składu masy ciała. Każdy, kto odda krew, otrzyma specjalny „koktajl dla krwiodawcy” i będzie mógł wziąć udział w konkursie „zgaduj-zgadula”.

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi), musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem, potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

Źródło: materiały nadesłane

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

moja-krew-twoje-zycie-w-sobote-pod-ch-plaza-stanie-krwiobus-rckik-1476-00r2kc