REKLAMA

Mój czas na pokazanie się Światu

Aleksandra Tocka jest 21- letnią mieszkanką Jasła. Zdecydowała się wziąć udział w programie „The Voice of Poland” i dostała się do dalszego etapu. Jest gotowa na nowe wyzwania.  Co jeszcze powinniście o niej wiedzieć? Zapraszamy do wywiadu.

foto: materiał nadesłany

Red.: W jakim wieku odkryłaś swoją pasję do śpiewu?

Od najmłodszych lat przejawiałam zainteresowanie do muzyki. Moje pierwsze występy miały miejsce już w przedszkolu, jako 5 letnia dziewczynka.

Red.: Dostałaś się do programu „The Voice of Poland”. Czy pomysł spróbowania swoich sił w nim powstał niedawno,  czy myślałaś o tym już dłuższy czas?

Zawsze gdzieś z tylu głowy miałam pomysł i marzenie, żeby spróbować swoich sił w telewizyjnym talent show . Myślę, że to była świadoma i zaplanowana decyzja, mój czas na pokazanie się Światu.

foto: materiał nadesłany

Red.: Jakie emocje towarzyszyły Ci przy przesłuchaniu w ciemno?

Emocje podczas przesłuchań w ciemno były ogromne . Przede wszystkim stres i podekscytowanie, ponieważ było to moje pierwsze telewizyjne przesłuchanie . Jednocześnie czułam ogromne szczęście i wdzięczność, że ktoś mi zaufał i dał szansę pokazania swojej największej pasji jaką jest muzyka – śpiewanie . Miałam też wyjątkową grupę wsparcia, która pomagała pokonać stres i mocno mi kibicowała .

Red.: Wszyscy jurorzy o Ciebie walczyli. Dlaczego to właśnie Grzegorza Hyżego wybrałaś?

Decyzje o wyborze trenera zostawiłam sobie na scenę. Dlaczego jednak Grzegorz Hyży? Zdecydowanie nie była to łatwa decyzja, ale myślę, że mój wybór podyktowany był tym, ze Grzegorz również brał udział w programie typu „talent show” i doskonale wie co my – uczestnicy- czujemy, jak nam można pomóc, w czym doradzić, wesprzeć.

Red.: Zaśpiewałaś utwór „Respect” Arethy Franklin. Czy sama wybrałaś ten utwór, czy ktoś Ci go doradził?

Bardzo lubię twórczość niedawno zmarłej Arethy Franklin. Jest to zdecydowanie moja stylistyka . Respect to utwór o niesamowitym przekazie , utwór „z duszą”- jednoczenie bardzo wymagający wokalnie . Ciesze się, że właśnie na niego się zdecydowałam- przyniósł mi szczęście.

Red.: Jesteś gotowa na ciężką pracę w programie?

Jestem w tym miejscu tylko dzięki swojej ciężkiej pracy, wiec myślę, że podołam wyzwaniom, które czekają mnie w programie.

Red.: Jesteś  jedną z nauczycielek Roksany Węgiel – zwyciężczyni The Voice of Kids. A jakie wskazówki dałabyś młodym talentom śpiewu?

Przede wszystkim czerpać radość z muzyki, ze śpiewania i znaleźć osobę, która pomoże nam rozwijać umiejętności wokalne.

foto: materiał nadesłany

Red.: Studiujesz Jazz i Muzykę rozrywkową na Uniwersytecie Rzeszowskim. Czy jesteś zadowolona z wyboru tego właśnie kierunku?

Jazz, soul i muzyka rozrywkowa gra mi w sercu od 13 roku życia, więc wybór tego kierunku był dla mnie oczywisty .

Red.: Jakim mottem się kierujesz?

Jest wiele sentencji, z którymi się utożsamiam, jednak najważniejsze jest dla mnie aby żyć w zgodzie ze sobą, być dobrym człowiekiem , spełniać marzenia i nigdy się nie poddawać.

foto: materiał nadesłany

Red.: Twoje ulubione gatunki muzyczne to jazz i soul. Co jest w nich tak szczególnego według Ciebie?

Jazz i soul to nie tylko muzyka- to wolność, przestrzeń, sposób myślenia – i miedzy innymi dlatego kocham te gatunki.

 

Rozmawiała Monika Tarała

23-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.