REKLAMA

Modernizacji dworca PKP w Mielcu na razie nie będzie

Kolejna moja interpelacja w sprawie funduszy na remont dworca kolejowego w Mielcu i kolejny raz w odpowiedzi otrzymuję informację, że remont będzie, ale… w odległej przyszłości. 

Na moje pytania w interpelacji poselskiej o fundusze na modernizację dworca PKP w Mielcu otrzymałam – po raz kolejny, pierwsze pytania już w 2016 roku – informację, że nie będzie się go obecnie remontować z Programu Inwestycji Dworcowych, bo – po pierwsze – na razie trwa remont linii kolejowej, a po drugie może być przekazany samorządowi.

Ministerstwo Infrastruktury informuje mnie także, że dworzec w Mielcu został wpisany do modernizacji przez PKP SA na listę do wykonania w latach 2021 – 2027. Czyli nie wiadomo, kiedy, więc jeszcze raz zapytam ministra infrastruktury o dokładny termin remontu dworca w Mielcu.

Linia kolejowa z Mielca do Dębicy, na której prace remontowe trwają, ma zostać oddana do użytku w 2020 roku – tak zakłada wykonawca. A z dworcem – jeżeli dalej tak będzie – pozostaniemy daleko w tyle. Każdy może zobaczyć w jakim obecnie jest stanie.

Krystyna Skowrońska

railway-station-2570325_1920zdjęcie poglądowe

25-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Tymczasowe wyłączenie komentarzy w związku z ciszą wyborczą
Inline
Inline