REKLAMA

Mniejsze kolejki przy kasach biletowych na dworcach PKP? Uruchomiono system “jednej kolejki”

RZESZÓW. Między innymi w Rzeszowie  PKP Intercity uruchomiło system jednej kolejki do kas. Dzięki rozwiązaniu, które działa na 25 dworcach w kraju, zakup biletu przebiega sprawniej. 

pkp

System jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach.  Ten wprowadzony w kolejnych lokalizacjach jest uproszczony – do kas prowadzi wytyczona taśmami  i słupkami ścieżka. W Koszalinie, Tczewie, Szczecinie Dąbiu, Przemyślu, Rzeszowie i Skarżysku Kamiennej jeden „ogonek” kieruje do 2 okienek. W Bydgoszczy do trzech. Instalacja we Wrocławiu stanowi natomiast uzupełnienie już funkcjonującego systemu.

System jednej kolejki to rozwiązanie porządkujące ruch przed kasami. Ułatwia zakup biletów i poprawia komfort oczekujących podróżnych. Obecnie już ponad połowa naszych kas własnych jest objęta tym rozwiązaniem mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A 

System jednej kolejki do kas funkcjonuje już na 25 dworcach w kraju m.in. w: Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Katowicach, Poznaniu czy Białymstoku. Elektroniczny system objął 9 dworców, a uproszczony 16.

23-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mniejsze-kolejki-przy-kasach-biletowych-na-dworcach-pkp-uruchomiono-system-jednej-kolejki