REKLAMA

Mniej turystów w regionie? Tak mówią statystyki

Od czerwca do sierpnia 2018 roku, czyli w okresie wakacyjnym, Podkarpacie odwiedziło mniej turystów, niż w tym samym okresie 2017 roku. Liczba udzielonych noclegów w turystycznych obiektach noclegowych była natomiast wyższa.

airport-731196_960_720

Foto: Pixabay.com

W ciągu trzech wakacyjnych miesięcy 2018 roku (czerwiec, lipiec, sierpień), z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 427,4 tys. turystów, w tym 45,4 tys. turystów zagranicznych. Łącznie udzielono 1330,8 tys. noclegów.

Podczas wakacji, z obiektów turystycznych na Podkarpaciu skorzystało o 0,7% mniej turystów w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku. Liczba turystów zagranicznych była niższa o 8,4%.

Mimo mniejszej ilości odwiedzających, ogólna liczba udzielonych noclegów było o 1,6% wyższa, niż w zeszłym roku. Noclegów kupionych przez turystów zagranicznych w okresie czerwiec – sierpień br. było natomiast o 9,0% mniej, niż w tym samym okresie 2017 roku. Ponad połowa turystów korzystających z obiektów noclegowych na Podkarpaciu wybrała hotele.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

14-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mniej-turystow-w-regionie-tak-mowia-statystyki-8299-kc2