REKLAMA

MMA. Były żużlowiec Stali Rzeszów zawalczy na gali Najmana

|

MMA. Były żużlowiec Stali Rzeszów zawalczy na gali Najmana

Były żużlowiec Stali Rzeszów, Edward Mazur zadebiutuje w MMA, podczas gali MMA-VIP – poinformował w niedzielę poprzez YouTube jej organizator Marcin Najman. W środę poznaliśmy rywala Edwarda Mazura, również żużlowca.

Przechwytywanie_48_1
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Postanowiłem zrobić coś, czego w polskich freak fightach jeszcze nie było, czyli walkę dwóch żużlowców. Wiecie dobrze, że od dziecka bardzo lubię żużel i był to pierwszy sport, którym się tak bardzo pasjonowałem. Jeszcze jak byłem w federacji FAME MMA, to pisało do mnie kilku żużlowców, którzy ogłosili gotowość do wzięcia udziału w tego typu galach, a teraz postanowiłem wcielić ten pomysł w życie. Tak jak zrobiłem pożegnalną walkę Andrzejowi Gołocie, tak zrobię teraz pierwsza walkę żużlowców w formule MMA – powiedział poprzez YouTube Marcin Najman, organizator gali MMA-VIP.

W walce wystąpi Edward Mazur, wychowanek Unii Tarnów, który w 2018 roku reprezentował Stal Rzeszów, w 2019 startował w barwach Wilków Krosno, a w 2020 roku był zakontraktowany przez Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, choć nie wystąpił w ani jednym spotkaniu.

W środę Mazur poznał swojego rywala, będzie nim Dominik Tyman, 17-letni wychowanek ROW-u Rybnik, który swój ostatni start zanotował w 2019 roku, w barwach rodzimego klubu.

Gala MMA-VIP odbędzie się 13 lutego. Walką wieczoru będzie pojedynek Marcina Najmana z Szymonem Wrześniem, znanym jako “Taxi Złotówa”.

Źródło: MMA-VIP / YouTube, Wikipedia

28-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mma-byly-zuzlowiec-stali-rzeszow-zawalczy-na-gali-najmana-4862-00r2kc