REKLAMA

Młodzieżowa “Akcja-Reakcja”

PODKARPACIE. Studenci Ratownictwa Medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim przygotowali projekt pod nazwą “Młodzieżowa Akcja Reakcja”, którego celem jest rozszerzanie idei niesienia pomocy.

Akcja potrwa do sierpnia roku 2014. A  wezmą w niej udział dwie 10-osobowe grupy uczniów, przedstawicieli Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim oraz uczniów Gimnazjum ks. ppłk Stanisława Żytkiewicza w Boguchwale. Głównym działaniem w ramach projektu jest edukowanie młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy. To między innymi doskonała okazja aby poznać jak funkcjonuje Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, jak długo należy uciskać klatkę piersiową przy zatrzymaniu krążenia. Ponadto w ramach realizacji projektu powstanie blog internetowy, który będzie zawierał treści skupiające się na tematyce pierwszej pomocy. Organizatorzy liczą, że dzięki tej akcji zostanie zaszczepiona w młodzieży idea niesienia pomocy, oraz zostaną wyrównywane szanse edukacyjne młodzieży pochodzącej z terenów o mniejszej świadomości społecznej.

 

11-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mlodziezowa-akcja-reakcja