REKLAMA

Młodzi złodzieje napadali na starsze kobiety i kradli torebki

Policjanci z komisariatu na Baranówce zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o kradzieże damskich torebek. Złodzieje wyrywali torebki głównie starszym kobietom. Kradli pieniądze i telefony. Urządzenia sprzedawali, a zyskiem i skradzionymi pieniędzmi dzielili się.

torebka1

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży na tzw. „wyrwę”. Zatrzymani to 17-letni mieszkaniec Zaborowa i 16-latek z Wyżnego. Straszy z zatrzymanych wyrywał kobietom torebki podczas gdy nieletni stał na czatach i miał odwracać uwagę od zdarzenia.
W grudniu ubiegłego roku działając wspólnie w rejonie kładki nad torami kolejowymi na osiedlu 1000-lecia dokonali pierwszej kradzieży. Skradli pieniądze i telefon komórkowy, który następnie sprzedali. Pieniądze podzielili pomiędzy siebie. Kolejnej kradzieży dokonali w pierwszej połowie stycznia. Działając w podobny sposób okradli kobietę w rejonie ulic Reymonta i Tuwima. Podczas tej kradzieży nieletni próbował zmylić policjantów zawiadamiając ich o zdarzeniu.  Również w tym przypadku podzielili się pieniędzmi oraz zyskiem ze sprzedaży telefonu.

Jak ustalili policjanci, 17-latek w styczniu i początkiem lutego wspólnie z innym mężczyzną dokonał kolejnych dwóch  kradzieży. W tym przypadku w styczniu okradli kobietę przy ulicy Szopena, a kolejną w lutym przy ulicy Kosynierów. Po kradzieżach podzielili się łupem. Funkcjonariusze ustalili tożsamość trzeciego podejrzanego. Okazał się nim 17-latek z Rzeszowa. W poniedziałek on również został zatrzymany. Prowadzący sprawę policjanci odzyskali również jeden ze skradzionych telefon komórkowy.

Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Dwóm starszym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latek jako nieletni odpowie przed sądem rodzinnym. Policjanci ustalili również osoby, za pośrednictwem których podejrzani sprzedawali skradzione telefony. Ci odpowiedzą w odrębnym postępowaniu.

KWP/ZDJ.: sxc.hu

 

06-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mlodzi-zlodzieje-napadali-na-starsze-kobiety-i-kradli-torebki