REKLAMA

Młodzi .Nowocześni w Rzeszowie: “Zaszczepię się, bo tęsknię za wolnością”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Młodzi .Nowocześni zainaugurowali w czwartek ogólnopolską akcję zachęcania do szczepień przeciw Covid-19. W konferencji młodzieżowych struktur Nowoczesnej w Rzeszowie brał udział radny Nowoczesnej w Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Krzysztof Feret.

Rzeszów_1

Foto: Biuro Komunikacji partii Nowoczesna / mat. prasowe

Jak mówił Krzysztof Feret, już od roku zmagamy się z konsekwencjami koronawirusa. Polityk podkreślił, że sytuacja epidemiczna gwałtownie zmieniła nasze życie w niemal wszystkich aspektach jego funkcjonowania.

Koronawirus doprowadził do bankructwa wiele przedsiębiorstw, zaburzył płynność finansową gospodarstw domowych, a nawet pozbawił środków do życia. Oprócz tego odebrał nam wolność – ograniczył życie towarzyskie i utrudnił kontakty międzyludzkie – wymieniał radny sejmiku Krzysztof Feret.

Emil Stopa z Młodych .Nowoczesnych stwierdził, że rozwiązaniem na powrót do normalności jest uzyskanie odporności populacyjnej, co, jak dodał, stanie się, gdy około 70 procent społeczeństwa zostanie zaszczepionych. Mimo to, wiele osób wciąż niechętnie podchodzi do decyzji o szczepieniu.

Jako Młodzi .Nowocześni chcemy zachęcić Polki i Polaków do wzięcia udziału w szczepieniach, a więc ruszamy z akcją “Zaszczepię się, bo tęsknię za wolnością”. Jest to jedyna droga do poprzedniego sposobu funkcjonowania. Powstrzymanie epidemii pozwoli również na otwarcie gospodarki, uratowanie upadających przedsiębiorstw i zrzucenie maseczek – zaznaczył Emil Stopa.

 

Aktywiści zwrócili także uwagę na niepokojące według nich opinie części społeczeństwa na temat bezpieczeństwa związanego z zaszczepieniem się.

Widzimy potężny ruch dezinformacji obecny na platformach społecznościowych. Bazując na niewiedzy i ignorancji, jego zwolennicy z łatwością rozpowszechniają nieprawdziwe informacje. Kwestionują prawdziwość pandemii i bezpieczeństwo szczepionek. Nawet jeśli mało osób wierzy w zwariowane teorie o Billu Gatesie dążącym do depopulacji ludności, to wspomniane nieprawdziwe informacje pogłębiane lękiem skutecznie zniechęcają do wzięcia udziału w szczepieniach – mówiła Kalina Pelc z Młodych .Nowoczesnych.

Wspieramy konsensus naukowy i potępiamy wszelkie manipulacje półprawdami. Szczepionka to nasza jedyna szansa na odzyskanie wolności – dlatego zachęcamy do zaszczepienia się w najbliższym możliwym terminie. Odczuliśmy już wystarczająco dużo konsekwencji pandemii. To od nas zależy, czy zachowamy się jak racjonalni obywatele dbający o dobro społeczności, czy wybierzemy drogę fake newsów. Dla nas decyzja jest prosta – zaszczepimy się, bo tęsknimy za wolnością! – zakończyła Pelc.

Po konferencji prasowej młodzi politycy rozdawali przechodniom wlepki i plakaty z hasłem akcji.

 

Źródło: Biuro Komunikacji partii Nowoczesna / mat. prasowe

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mlodzi-nowoczesni-w-rzeszowie-zaszczepie-sie-bo-tesknie-za-wolnoscia-2886-00r2kc