REKLAMA

Młodzi mężczyźni wtargnęli do mieszkania kobiety i grozili jej atrapą broni. Na koniec zabrali jej pieniądze

RZESZÓW. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyzn, którzy wtargnęli do mieszkania kobiety i grożąc jej przedmiotem przypominającym broń wyłudzili od niej 800 zł. Prokurator do czasu wydania wyroku w tej sprawie zastosował wobec mężczyzn policyjny dozór.

SONY DSC

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu.  Z jej relacji  pokrzywdzonej wynikało, że w poniedziałek wieczorem do jej mieszkania wtargnęło dwóch mężczyzn. Jeden z nich grożąc jej przedmiotem przypominającym broń, zażądał od niej pieniędzy. Pokrzywdzona obawiając się o własne życie dała napastnikom pieniądze. Mężczyźni zabrali 800 złotych i wyszli z mieszkania.

Kobieta zadzwoniła po pomoc. Funkcjonariusze przeszukali osiedle, nie znajdując nikogo odpowiadającego rysopisom. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni. Na podstawie zebranych informacji wytypowali podejrzanych. To 20 i 28-letni mieszkańcy Rzeszowa.

W piątek rano policjanci udali się do miejsca zamieszkania młodszego mężczyzny. Pomimo tego, że nikt nie otwierał, to odgłosy dochodzące z mieszkania wskazywały, że w środku ktoś jest. Na miejsce wezwano ślusarza, który pomógł w otwarciu drzwi. W mieszkaniu funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego 20-latka. Policjanci poszukiwali jeszcze drugiego mężczyzny. Do wieczora i on trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że to on posłużył się przedmiotem przypominającym broń. Jak ustalono w toku postępowania była to tylko atrapa.
Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego prokurator przedstawił ustalonym sprawcom zarzuty rozboju. Zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

KWP

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mlodzi-mezczyzni-wtargneli-do-mieszkania-kobiety-i-grozili-jej-atrapa-broni-na-koniec-zabrali-jej-pieniadze