REKLAMA

Młodzi ludzie z transparentami w dłoni. „Rząd okrada lasy państwowe”. (FILM)

Młodzi ludzie z transparentami w dłoni. „Rząd okrada lasy państwowe”. (FILM)

RZESZÓW. Działacze Narodowego Rzeszowa zorganizowali pikietę w centrum miasta. Młodzi ludzie wyszli na ulicę aby wyrazić swoje zdanie w sprawie rządowego skoku na pieniądze Lasów Państwowym. Ich zdaniem nowa ustawa związana jest z niewydolnością państwa. Pieniędzmi z nadleśnictw mają być łatane dziury w budżecie.

 

pikieta3

Działacze Narodowego Rzeszowa wywiesili w centrum miasta transparent, któremu towarzyszyły symboliczne drzewka.
– Rabunek Lasów Państwowych obrazuje tylko szersze zjawisko, które jest potwornym zagrożeniem dla życia i trwania narodu polskiego. Otóż III RP jest państwem niewydolnym finansowo, której zadłużenie wzrasta w śmiertelnym tempie. Zmuszona jest więc do permanentnego zwiększania ucisku fiskalnego swoich obywateli. Wyłudzenie pieniędzy od leśników jest tego kolejnym dowodem. Pora uświadomić polskie społeczeństwo, że trwanie takiej złodziejskiej machiny państwowej jest nie do utrzymania. Stoi to w jawnej sprzeczności z interesem narodowym – piszą do nas działacze.

pikieta4

Więcej o samej sprawie Lasów Państwowych pisaliśmy jeszcze w styczniu. Przypomnijmy, że koalicja PO i PSL pobiła swój rekord w ustalaniu ustaw. Nowelizacja ustawy o lasach zdaniem posłów PiS doprowadzi nadleśnictwa do bankructwa. W przeciągu dwóch lat lasy mają wpłacić do budżetu państwa 1,6 mld zł. na naprawę dróg lokalnych. Pieniądze będą jednak rozdane nie tylko tam gdzie nadleśnictwa korzystają z jedni, ale mogą się o nie ubiegać wszystkie samorządy.

Dla portalu rzeszow24.pl wypowiadał się w tej sprawie Kazimierz Ożóg, Poseł na Sejm RP z Podkarpacia.

To jest skandal i rabunek. Lasy Państwowe to dobro narodowe, a nie dobro Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie można łatać dziur pieniędzmi lasów, bo doprowadzi to do zahamowania rozwoju nadleśnictwa – mówił.

Więcej w materiale video.

 

 

12-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)