REKLAMA

Młodzi chemicy rozpoczynają praktyki w laboratoriach Nestlé w Rzeszowie

RZESZÓW. W oddziale Nestlé w Rzeszowie wystartowały 16. letnie praktyki studenckie. W tym roku młodzi praktykanci będą zdobywać doświadczenie w nowoczesnych laboratoriach firmy: Laboratorium Chemicznym i Laboratorium Analiz Instrumentalnych. Jeśli się sprawdzą, mają szansę na stałe zatrudnienie.

Namysłów, Kargowa, Kalisz, Rzeszów, Nałęczów, Warszawa, Nowa Wieś Wrocławska – w tych miastach jedna z największych światowych firm spożywczych przez 3 letnie miesiące będzie szkolić studentów i absolwentów oraz zapoznawać ich z warunkami pracy w międzynarodowej korporacji.

Czego się nauczą? Czy to doświadczenie wpłynie na ich przyszłą drogę zawodową? Dowiemy się w już wkrótce. To, co wiemy już dziś, to fakt, że łącznie do firmy spłynęło ponad 4000 aplikacji, w tym ponad 300 podań do samego Rzeszowa, a w rozmowach rekrutacyjnych w całym kraju wzięło udział ponad 400 kandydatów. – Z roku na rok otrzymujemy więcej zgłoszeń, a na praktyki w Nestlé aplikują naprawdę ciekawi młodzi ludzie, w których widzimy ogromny potencjał – podkreśla Mariola Raudo z Nestlé Polska S.A.

Praktyki w Nestle

Czego oczekują od praktyk młodzi? – Wrzucenia na głęboką wodę po gruntowym przeszkoleniu – zapewnia 22-letnia Kasia, jedna z praktykantów. Co ich czeka przez najbliższe miesiące?

Praktykanci otrzymają własne projekty i własnych klientów, oczywiście po przeszkoleniu i przy wsparciu doświadczonych managerów. Najlepsi po praktykach otrzymają propozycję stałej pracy w Nestlé. Podczas praktyk mają szansę zobaczyć, jakie sąwymagania pracodawców, jak wygląda praca w dużej firmie i czy to jest ten kierunek, w którym chcą się rozwijać zawodowo. Poza przekazaniem im merytorycznych kompetencji i umożliwieniem sprawdzenia w praktyce wiedzy nabytej w czasie studiów, bardzo ważne jest dla nas także wyposażenie młodych ludzi w kapitał wiary w siebie i cenne budujące doświadczenie zawodowe, z którego będą czerpać w przyszłości – przekonuje Mariola Raudo.

Praktyki letnie są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 000 Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty praktyk i staży.

materiały prasowe

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mlodzi-chemicy-rozpoczynaja-praktyki-w-laboratoriach-nestle-w-rzeszowie